GenelGündemHaberlerKeşanKÜLTÜRTürkiyeYaşam

Anıtkabir’i ziyaret eden Keşanlı 100 genç, Ata’nın huzurunda duygulu anlar yaşadı

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Saros Beton Sahibi Turgay Tarhan’ın destekleriyle, “Gençlerimizle Birlikte Ata’mızın Huzuruna” adlı program kapsamında 100 lise öğrencisi 19 Mayıs 2023 Cuma günü Anıtkabir’i ziyaret etti.

Program kapsamında öğrenciler ilk olarak; 1. TBMM, 2. TBMM, Ankara Türk Tarihi Müzesi ve Parkı’nı ziyaret etti.

Gençler Anıtkabir’de duygulu anlar yaşadı

Keşanlı 100 genç, program kapsamında daha sonra Anıtkabir’i ziyaret etti.  Aslanlı yoldan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozalesine doğru yürüyen gençler, duygu dolu anlar yaşadı.

“Anıtkabir’e girdiğimiz andan itibaren hepsinin gözünde aynı heyecanı gördük”

Cumhuriyet’in 100 yılında 100 genç ile Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktıklarını ifade eden Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı, “19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlediğimiz gezimizde gençlerimizi Ankara’ya getirdik. 1’nci Meclis, 2’inci Meclis ve Türk Tarihi Müzesi’ni ziyaret ettik. Gençlerimizle birlikte Ata’mızın huzuruna çıktığımız için çok heyecanlıyız. Gezimize katılan gençlerimizin büyük çoğunluğu Anıtkabir’i ilk defa ziyaret ediyor. Onların bu heyecanına ortak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Anıtkabir’e girdiğimiz andan itibaren hepsinin gözünde aynı heyecanı gördük. Hepsi Ata’mızla buluşmayı, O’nu ziyaret etmeyi ve O’nun huzuruna çıkmayı çok istiyordu. Onları Ata’mızın huzuruna getirdiğimiz için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

“Çok güzel bir geziydi”

Gezinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden öğrenci Yiğit Gül, “Çok güzel bir geziydi. Umarım herkes Anıtkabir’i görür, Ata’mızın huzuruna çıkar.” şeklinde konuştu.

“Anıtkabir’i ilk defa ziyaret ettim”

Daha önce Anıtkabir’i ziyaret edemediğini ifade eden Esila Ayaz, “Çok güzel bir geziydi. Bu kadar keyif alacağımızı düşünmemiştim. Daha önce Ata’mızın huzuruna çıkmamıştım. Çok güzel bir duygu. Heyecanlıydım. Umarım herkes bir gün ziyaret eder, bu heyecanı yaşar. Gezinin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezide gençler önemli bilgiler edindi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu