GenelSiyaset

Anıl Çakır: “Cumhuriyet Halk Partisi Keşan’da gümbür gümbür geliyor”

CHP Keşan İlçe Başkanlığı, belediye başkanı aday adaylarıyla kahvaltıda buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanlığı, Keşan Belediye Başkanı aday adayları ile Yenimuhacir Belediye Başkanı Aday’ının katıldığı kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirdi.
16 Aralık 2023 Cumartesi günü Binbay Cennettepe Restaurant’ta gerçekleştirilen kahvaltıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayları Mehmet Özcan, Ender Mağden, Ferudun Tümer, Mustafa Bezbaş, Orhan Çakır, Şenol Yalı ile basın mensupları katıldı.

“Keşan beş yıldır yönetilmiyor, adeta savruluyor”

Basın toplantısında ilk sözü alan Anıl Çakır, toplantıya katılanları selamlayarak, şunları söyledi:
Çok kıymetli basın mensupları ekranları başında bizleri izleyen kıymetli hemşerilerim partilerimiz hepinize günaydın mutlu hafta sonları diliyorum. Sizlerin şanslı yönetim kurulu ve parti adına saygıyla sevgiyle selamlıyorum bugün çok güzel bir birliktelik yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere yerel seçim süreci başladı Cumhuriyet Halk Partisi çok hareketli günler yaşıyor Cumhuriyet Halk Partisi bu zor dönemde bir kere daha umudun partisi olduğunu, mücadelenin partisi olduğunu herkese kanıtladı. Başka yerlerde diğer partiler gösterecek aday bulamazken Cumhuriyet Halk Partisi Keşan’da belediye başkanlığına pırıl pırıl altı tane aday adayı çıkardı. Belediye meclisine 43 tane adayı çıkardı. İl Genel Meclisine 17 aday adayı çıkardı. Bir kere daha ne kadar büyük bir parti olduğunu gösterdi. Keşan’daki altı aday adayımız önceki gün açıklanan Yenimuhacir Belediye Başkan adayımız hep beraber bir araya geldik. Buradan partililerimizi selamlamaya birlik beraberlik mesajını vermeye hazır olduğumuzu göstermek istiyoruz. Keşan beş yıldır zor günler geçiriyor. Beş yıldır yönetilmiyor, Keşan beş yıldır adeta savruluyor. Biz diyoruz ki ‘milletimiz bizi bekliyor halkımız bizi bekliyor halkımız sosyal demokrasiyi bekliyor, halkımız Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğini bekliyor ve biz de buradan hazır olduğumuzu ilan etmek istiyoruz. Adaylarımız yanımızda buradan mesajı vermek istiyoruz bizim talebimiz ön seçim biz kendimizi adaylarımızı örgüte emanet etmek istiyoruz. Bunu istiyoruz ama yolun sonunda ne olursa olsun çıkacak adayımızın da sonuna kadar arkasında olduğumuzu onu destekleyeceğimizi ilan etmek istiyoruz.”

Şenol Yalı

İlçe Başkanı Anıl Çakır’dan sonra CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Yalı söz aldı. Yalı, şunları aktardı: “Biliyorsunuz seçim süreci başladı. Partimizde adaylarımız da tek tek açıklanmaya başladı Beğendik Yenimuhacir tek aday başvurmuştu onlar açıklandı. Biz de aslında altı arkadaş aday adayı olarak zaten adaymış gibi sahada çalışmalarımıza başladık. Ancak Keşan ölçek olarak çok küçük bir yer değil çok büyük de bir yer değil ama bu bir şekilde şunu getiriyor bize İstanbul’da seçim çalışması yapmak daha kolay ama Keşan’ımızda süre çok önemli ben buna dikkat çekmek istiyorum. Genel merkezimiz beş yıl önce biliyorsunuz beni aday anketler ya da atama yöntemiyle belirledi. Şubat ayına uzayan bir aday açıklamamız oldu. Umudumuz bu sefer mümkün olduğunca çabuk ilçe başkanımız da az önce kendisini belirtti ön seçim talebimiz var bunu geçen hafta Edirne’ye mülakata da çağırdı bizi parti denetmenleri, mülakata gelen arkadaşlar orda da hepimiz tek tek dillendirdik. Hepimiz buna benzer düşünceler içerisindeyiz ama bir an önce aday olarak sahaya çıkmak istiyoruz. Keşan’da her kapı çalmasını istiyor herkese dokunmak isteniyor, iş yerlerine gitmek istiyor. Zaman çok önemli ben buna dikkat çekmek istiyorum. Duyuyorsunuzdur anketler yapılıyor, o da bir yöntem şekli olabilir. Bizim burada sanki birlik beraberlik işte sen ben demeden biz olarak bir önce sahaya çıkmamız için üyelerimizin belirleyeceği tüm üyelerimizle yapacağımız bir eğilim yoklaması talebimiz var. Bunu beklemekteyiz teşekkür ediyorum.”

Orhan Çakır

Daha sonra CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Çakır söz aldı. Çakır da şunları kaydetti: “Değerli arkadaşlar öncelikle bugün bize bu ortamı hazırlayan çok değerli ilçe başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Belki uzun zamandan beri özlenen bir tablo olduğunu düşünerek ben de söz almak istedim. Arkadaşlarımın da ifade ettiği gibi ilçe başkanımızın da ifade ettiği gibi Keşan seçime hazırlanıyor, Keşan değişim bekliyor. Yıllar önce kazanmış olduğumuz uzun yıllar hizmet etmiş olduğumuz yapının tekrar bir 5 yıllık dinlenmeden sonra aradan sonra AKP iktidarının nasıl bir yönetim yaptığını, AKP iktidarının nasıl bir anlayış içerisinde şehirleşme örgütlenme ve yapısına nasıl sahip çıktığını Keşan halkı gördü. İktidarın nimetlerinden yararlanacağız anlayışıyla bir takım değişik mantıklarla hareket eden yapı beş yıl içerisinde gerçeklerle karşılaşmış oldu. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak bilinen Trakya’mızı, Trakya’nın en güzide şehirlerinden kasabalarından kentlerinden birisi olan Keşan’ın tekrar sosyal demokrat bir belediyeciliğe geçmesi için altı arkadaşımız dahil olmak üzere yönetim kurulu ve tüm parti üyelerimizle birlikte kim çıkarsa çıksın hangi yöntem olursa olsun öncelikle biz kesinlikle Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olması için çalışacağız asla hiçbir ayrımcılık yapmadan, ötelemeden hiç kimseyi özel bir noktada farklı noktalarda konumlandırıp böyle bir değerlendirme yapmadan, tek kitleneceğimiz yer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasını sağlamaktır. Dolayısıyla bu ortamı bize yaratan değerli başkanıma tekrar teşekkür ediyorum. Buradan ayrıldığımızda da aynı şekilde aynı inançla bütün arkadaşlarımız Keşan’daki bütün vatandaşlarımıza dokunacak şekilde buradan ayrılıp çalışmalara başlayacağız. Dolayısıyla partimize ve Keşan’ımıza hayırlı olur diyorum. Partinin alacağı tüm kararlarına saygı duyuyoruz hangi yöntem olursa olsun bütün arkadaşlarımız bu olgunluğa erişmiş insanlardır çıkacak karara saygı duyuyoruz tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum

Ender Mağden

Daha sonra CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Ender Mağden söz aldı. Mağden şöyle konuştu: “İyi günler herkese merhaba bugün Cumhuriyet Halk Partisi olarak güzel bir birlikteliğin içerisindeyiz. İlçe başkanımıza ilçe yönetim kurulumuza bu birlikteliği sağladığı için hepsine teşekkür ediyorum. Keşan, bilmesini isterim ki uzun yıllar sosyal demokrat bir anlayışla yönetilmiş bir yerdir. Trakya’da bir başarı hikayesi yazılması, bunun da Türkiye’ye örnek olması için bizim bu birlikteliğimizi ben çok önemsemekteyim. Yalnız dikkat etmek istediğim bir şey var. Bu birlikteliğin altı aday adayından sonra da Keşan’da devam etmesi, yani ön seçim olur ön seçim olmaz, atama olur, hangi şartlarda olursa olsun biz altı aday adayı ona göre aday adayı olduk, çıkacak olan her sonuçta sonuç belli olduktan sonra mutlaka aynı toplantıyla beraber yol alacağımızı buradan bütün kamuoyuna bütün Keşan halkına da duyurmak istiyorum. Bu birliktelik mutlaka devam edecek Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir ailedir uzun yıllardan sonra AKP iktidarı ile yönetilen ve Keşan’da da AKP’nin belediye Başkanlığı’nı aldığı seçimden sonra artık bize bu birliktelikten sonra düşen tek şey Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını tekrar belediyemizin çatısına dikmek olacaktır. Hepinize teşekkür ediyorum artık bu bir cumhuriyet meselesidir artık bu laiklik meselesidir. Biz bunu Türkiye’nin değişmesi Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesine Keşan’dan başlatmak istiyoruz. Hepinize teşekkür ederim.

Feridun Tümer

Daha sonra CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Ferudun Tümer söz aldı. Tümer şunları söyledi: “Öncelikle herkese günaydın basın mensuplarına burada bulundukları için teşekkür ederim. Yönetim kurulu üyelerinin ilçe başkanımız bu nazik davetten dolayı bu birlikteliği sağladığımızdan dolayı sizlere de çok teşekkürler. Evet 2019 yılında talihsiz bir şekilde belediyeyi kaybettik. Beş yıllık süreç boyunca çok farklı uygulamalarla bu kaybın ne kadar önemli olduğunu anladık. Bizler şahsım bunun içinde beş yıl yaşadığım için bu yük bizlere daha ağır geldi. O kapıdan girmek her geçen gün zorlaştı bizler için. Ama mücadele verdik beş yılda alnımızın akıyla partimizin bayrağını yere düşürmeden orada savunarak geçirdik. Geldiğimiz süreçte altı tane bu partiye hizmet etmiş daha önce çeşitli kademelerinde yöneticilik yapmış belediye başkanlığı yapmış, belediye meclis üyeliği yapmış, ilçe yöneticiliği yapmış altı tane pırıl pırıl adayımız var. Ender arkadaşımın dediği gibi 2019’da yaşananları tekrar yaşamamalıyız. Buradan hangi aday arkadaşımız çıkarsa çıksın şu birliktelik artarak hepimiz el ele tutuşarak sürmeli 24 saati 25 saat yapamazsak öyle çalışmazsak bu işi başaramayız. Birlik olamazsak başaramayız, duyuyoruz ondan olmaz bundan olmaz buradaki altı arkadaşın hepsinden olur. En iyisi hangisiyle olur bulacağız biz ama sosyal demokrat bir partide seçimi savunmamak zaten ihanettir. Tarz ne olursa olsun bir an önce olmalı biz en iyisini bulmalıyız. Bu altı arkadaşla da seçime alınacağına inanıyorum. Onun için yola çıktık en iyisi hangisiyle olur ama üyelerimiz karar verir bilemem geri kalan işte anketler de yapılıyor. O nasıl sağlıklı bir sonuç verir onu da bilmiyorum ama birlik beraberliğimizi bozmadan bir aday açıklandıktan sonra da bu fotoğrafı vermeliyiz ve beraber sahaya çıkmalıyız. Çok teşekkür ederim sağ olun.

Mustafa Bezbaş

Daha sonra CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Bezbaş söz aldı. Bezbaş, şu ifadeleri kullandı: “Güzel memleketimin güzel insanları değerli yönetim kurulu üyeleri sizlerle yol yürümekten mutluluk duyduğum partimizin değerli emekçileri, sevgili aday adayı arkadaşlarım, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bizi dikkatle izleyen yoldaşlarım hepinizin içi rahat etsin, hepinizin içi rahat olsun bir değişim yaşanmıştır Cumhuriyet Halk Partisi’nde objektif kriterlerin ön planda olduğu aday belirlemede en çok oyu alacak, kaybetmeyecek adayın tespit edildiği bir takım argümanları kullanıyor partimiz. Geceleyin de insanlar merak ediyor tabi eski alışkanlıklardan ne oluyor acaba dedikoduya maal vermeden açık ve net bir şekilde şunları anlatmalıyız. Partimiz olması gerekenleri yapıyor arkadaşlar. Objektif kriterler neyse onu uyguluyor. Hepimizin yaşı geldi ben 53 yaşındayım bizden yaşlı da genç arkadaşlarımız var hepimizin vatandaş yaptığı işe bakıyor yaptığımız işlere bakıyor bir de davranışlarımızın da yaşımıza uygun olması lazım bu arkadaşlarım altı arkadaşımın da yaşlarına göre davranışları için teşekkür ederim. Aday adaylığı süreçleri her yerde dedikodu kavga dövüş, bir takım sıkıntılarla geçerken demokrasi şehri Keşan’ımızda Trakya’nın gözbebeği kültür başkenti Keşan’ımızda bize yakışan dostluğa yakışan, arkadaşlığa yakışan bir şekilde devam ediyor. Evet, altı arkadaşımız da en iyi şekilde aday adaylıkları süreçlerini nasıl yönettilerse belediyeyi de en iyi şekilde yönetirler. Burada en başarılı olanı halkta olanı halkın en çok oy verecek adayı bulmaya çalışıyoruz. Diğer arkadaşlarımızın da niyet belirtmeleri ve davaya sahip çıktıklarını ifade etmeleri bizim için kazanımdır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının Keşan’da yeniden göreve geleceği bayrağı en üst noktaya dikeceğinin kanıtıdır. Sevgili yoldaşlarım sevgili Cumhuriyet Halk Partililer bizi izleyen değerli insanlar içiniz rahat olsun en Tüyü bitmemiş bitmemiş yetimin hakkını koruyacak geçmiş kanla savaşla canla kazanılmış bu şehir düşman işgali yaşamıştır bu şehir. Yeniden şanlı tarihimize Atatürk’ümüze İsmet İnönü’müze yakışır bir şekilde yönetecek kadroları kuracağımızdan hiçbirinizin şüphesi olmasın ilçe yönetimine de bizleri burada bir araya getirdiği için bir arada davranışlar sergilememizi sağladığı için teşekkür ediyorum bu süreci kendileriyle sağlıklı bir şekilde yönetmemizin kuralı da belli herkesin hukuku, durumu ve yapacağı işleri bilmesi halinde seçim yakışan bir şekilde davaya yakışan bir şekilde Atatürk’ün partisine yakışan bir şekilde yönetilecektir ve bu süreci de bu genç arkadaşlarımızın yöneteceklerini düşünüyorum. Kendilerine de teşekkür ediyorum sevgiler saygılar sunuyorum iyi günler diliyorum.”

Mehmet Özcan

Daha sonra CHP Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Özcan söz aldı. Özcan, şunları söyledi: “Sayın ilçe başkanımız Sayın İlçe Yönetimimiz ve değerli arkadaşlarım öncelikle İlçe Yönetimime teşekkür ederim. Bizleri buluşturdu. Beş yıldan beri ve bundan sonra girdiğim yerlerde geçmiş 15 yıl daha önceki dönemlerde partili belediyelerimizin yaptığı her hizmet bastığımız yerde baktığımız yerde gördüğümüz şeyler. Evet bir kaza yaşadık 2019’da. Umarım bundan sonra birlikte işlerimiz daha da artar. Birbirimize sahip oluruz yine Keşanlılara layık bir şekilde yalansız dolansız talansız günlerde herhangi birimiz, birimiz olacak zaten. Kaldığı yerden de çalışmalara devam edecek. Tüm Keşanlılara selamlarımızı saygılarımızı sevgilerimizi iletiyorum. Hiç merak etmesinler güzel sonuçlar alacağız. Saygılar.

Tamer Kral

Daha sonra, önceki gün CHP Parti Meclisi’nce atanan Yenimuhacir Belediye Başkan Adayı Tamer Kıral söz aldı. Kıral şöyle konuştu: “Herkese merhabalar, çok kıymetli İlçe Başkanım bize bu ortamı sağladığını için hepinize çok teşekkür ediyorum. Öncelikle parti meclisimize ve genel başkanımıza beni aday gösterdiği için saygılarımı sunuyorum. Yenimuhacir kaybettik ama bu önümüzdeki beş yıl kesinlikle Yenimuhaciri de sosyal demokrat belediyecilikle tanıştıracağız. Tüm arkadaşlara ağabeylerime başarılar diliyorum herkese saygılar.”

Çakır: “Bu masadan adayımız kim olursa olsun Keşan’ı hak ettiği yere getirecek”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Basın toplantısın şu sözlerle sonlandırdı: “Dışarıda gümbür gümbür yağmur yağıyor. Cumhuriyet Halk Partisi de Keşan’da gümbür gümbür geliyor. Cumhur Halk Partisi geldikten sonra bereket yağmurları Keşan’ın bereket toprakları daha çok yağacak. Keşan berekete kavuşacak inanıyorum ki bu masadan altı adayımızdan kim olursa olsun Keşan’ı hak ettiği yere getirecek. Biz de 31 Mart akşamına kadar sandıktan çıkan son zarf açılana kadar adayımızın arkasında dimdik duracağız. Onu yalnız bırakmayacağız 31 Mart akşamı 6 oklu şanlı bayrağımızı hem Keşan’ın hem de dört bir yanına dikiceğiz bunun sözünü veriyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu