GenelKeşan

Ana caddelerdeki çift sıra ve hatalı parklar kaosa yol açtı

Keşan’da 15 dakika arayla iki hatalı park trafiği felç etti. Çift sıra park edilen bir araç sebebiyle kaldırımda bulunan bir ağacın kırılması son anda engellenirken, yarısı dışarıda kalıp yola çıkan bir başka araç sebebiyle trafik yine durmak zorunda kaldı.

Keşan’da hiç bitmeyen çift sıra parklanmalar, sürücülere her gün yeni bir problem olmaya devam ediyor. 4’lü flaşörlerini yakıp araçlarının başından giden bazı sürücüler, trafik sıkışıklığının yaşanmasına sebep oluyorlar. Bunun bir örneği yine İsmail Saraç Caddesi’nde yaşandı.
Bugün saat 12.30 sıralarında caddeye panelvanla gelen bir sürücü, aracını bölgeye park etti. Sonrasında aynı mevkiye bu kez bir kamyon geldi; ancak yolda geçmek için yer kalmayınca kaldırım kenarında bulunan ağaca takıldı. Bir süre ağacı kırmamak için, olduğu yerde hareketsiz kalan kamyonet sürücüsünün yardımına çevredeki esnaf koştu. Ağaç yolun aksi yönüne doğru çekerek esnetilirken kamyonun geçişi ancak bu şekilde sağlanabildi.


Cadde üzerindeki kaos bununla da bitmedi.
Bu olayın yaşanmasının ardından henüz 15 dakika geçmemişken bu kez de bir başka araç da hatalı park sebebiyle trafiği felç etti. İsmail Saraç Caddesi’nden İsmet İnönü Caddesi’ne çıkan ara sokak üzerinde bulunan engelli araç yerine park etmeye çalışan hafif ticari araç sürücüsü, aracını park alanına sığdıramadı. Arka tarafı yola çıkan aracın araç geçişini kesmesi sebebiyle trafik durdu ve uzun kuyruklar oluştu. Bölgede bulunan zabıta ekiplerinin müdahalesi birlikte sürücünün aracı yol hatalı park yaptığı yerden sürücüsü tarafından çıkarılırken, her gün hatalı park edilmesinden artık usanan esnaf, yaşananlara tepki gösterdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu