Haberler

Alper Pınar, “İşimizi, mesleğimizi her türlü etkiden uzak yapmak istiyoruz.”

2019 – 2020 Adli Açılış Resepsiyonu, Keşan’da, 5 Eylül 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi. Şapçı Ağadayı Otel’de düzenlenen ve saat 18.30’da başlayan resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Edirne Barosu Başkan Yardımcısı ve Keşan Temsilcilik Başkanı Av. Aylin Arıkan, “Aramızdaki iletişimi daha da kuvvetlendirmek ve birlik-beraberlik mesajı vermek için bir aradayız.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen ve halkın adalete olan inancının kaybolmaması gerektiğine değinen Edirne Baro Başkanı Alper Pınar ise; “Hepimiz aynı şeyi istiyoruz. Hayalimiz bir. Adalete en kısa yoldan ulaşmak istiyoruz. Bağımsız ve özgür bir ülkede yaşıyoruz. İşimizi, mesleğimizi her türlü etkiden uzak yapmak istiyoruz. Hak arayan vatandaş, <Ben hakkımı aradım. Bana tamamen eşit davranıldı. Tüm delillerim dinlendi. Yargılama tamamen adil yapıldı. Verilen karar aleyhime de tamamen adil olduğuna inanıyorum.> diyebilmelidir. Bizler; adaletin, hakkın, halkın, hukukun yanındayız. Hukuk devletinin yanındayız. Ve de bu kırmızı çizgilerden asala taviz vermeyiz.” şeklinde konuştu.

“Adalet, elle tutulacak bir şey değildir ama hissedilecek bir şeydir” diyerek sözlerine başlayan Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli de, adaletin tecellisi için canla başla çalıştıklarını kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu