GündemKeşan

Alev kapanında yanan Antalya’ya Keşanlı esnaftan yardım eli

Başta Antalya Manavgat olmak üzere, Türkiye’de son iki gündür çıkan yangınlar sonucunda zarar görenler için Keşanlı esnaf seferber oldu. Alev kapanında harap olan yerlerde yaşayanlar için yarın yardım yola çıkıyor.


Keşanlı esnaflar Volkan Tokmak, Egemen Özgen ve Arda Özcan, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yangından zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Temel ihtiyaç malzemeleri ve yanık kremleri başta olmak üzere bir çok ihtiyaç malzemesini bölgeye kendi araçlarıyla çıkarak ulaştıracak olan Keşanlı esnaflar, halkı yardıma davet etti.

Düzenledikleri yardım kampanyası hakkında bilgi veren yapan Arda Özcan, hem halka hem kamu kurum ve kuruluşlara hem de STK’lara seslenerek: “Türkiye’de meydana gelen, özellikle Manavgat’ta çıkan yangından zarar gören ailelere Outo22 Garaj, Keşan Volkan Erkek Kuaförü ve Artwomen Bayan Kuaförü olarak yardım amaçlı dört araç hazırladık. Hazırladığımız yardım malzemeleri bu gece saat 24.00’ten sonra yola çıkacak. Keşan’da yaşayan vatandaşların da bu duruma duyarsız kalmamasını istiyoruz. Bu yangınlar bir gün bizim de başımıza gelebilir. Orada zarar gören tüm vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak, yardım etmek istiyoruz. Hazırladığımız erzakları yangın bölgesine götüreceğiz. Yardıma el uzatacak duyarlı vatandaşlarımız, Özel Keşan Hastanesi’nin arkasında bulunan Keşan Ticaret Merkezi’nde Outo22 Garaj’a gelerek yardım için gönderilecek erzak veya eşyaları buraya teslim edebilir.” dedi

Yardım etmek isteyenlerin ihtiyaç malzemelerini bırakıp destek olabilecekleri gibi, iyilik konvoyunda kendilerine de katılabileceğini belirten, Özcan, “Bizimle beraber Antalya’ya gelmek isteyen, yardım götürmek isteyen vatandaşlarımız kendi araçlarıyla bize katılabilir. Buradan gönüllü bir arkadaşımız Antalya’da AFAD’tan görevliler ile görüştü. O bölgede AFAD’tan aldığımız bilgilere göre en çok bebek bezi, yanık kremi, kadınların özel ihtiyaçları, yaşlı giyimine ihtiyaç olduğunu öğrendik. Su gibi sıvı takviyelerini yol üzerinde yakın yerlerden alacağız, konserve tarzı yiyeceklere ihtiyaç varmış. En çok da yanık kremine ihtiyaç olduğu söylendi. Keşan’da kamu kurumları ve STK’lar da destek verirse biz yardımları götürmeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Özcan’ın ardından söz alan Volkan Tokmak ise, “Manavgat için hep birlikte el ele verip bir yardımda biz gönderebiliriz. Bugün orada ihtiyaç varsa, yarın burada bizim de ihtiyacımız olabilir” ifadelerine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu