GündemSpor

Aldanmaz, Helvacıoğlu’nun eleştirilerini yanıtladı: “Stat ve tesis konusunda başarılı değilsiniz”

Keşansporlu eski futbolcu ve antrenör Şeref Aldanmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu eleştirilerini yanıtladı. Helvacıoğlu’nun eleştirileri için, “Bir Belediye Başkanının bir spor adamına böyle sokak ağzıyla konuşması beni derinden üzmüştür.” ifadelerini kullanan Aldanmaz, “Kati kanaatimdir ki; stat ve tesis konusunda başarılı değilsiniz.” dedi.

“Lafta kaldı”

Açıklamasına “Atatürk Stadı konusunda yapmış olduğum gerçek yorumlar ve tespitler karşısında Belediye Başkanımız tarafından hiç de hak etmediğim yorumlara maruz kaldım.” sözleriyle başlayan Aldanmaz, şunları ifade etti: “Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, eşimin vefatında öncelikle ailesi ile beraber, daha sonra da Milletvekilimiz Fatma Aksal, Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz ile evime taziyeye gelmişlerdi. Allah razı olsun, beni çok mutlu etti. Çünkü mutlu ve sevinçli anları paylaşmak kolaydır. Mühim olan insanın acı gününde yalnız olmadığın hissettirmektir. Bu duyarlılıklarından dolayı tekrar tekrar kendilerine teşekkür ediyorum. Bu ziyaret esnasında konu spora geldi tabii ki.
Başkanımız Milletvekiline ve Kaymakamımıza beni tanıtırken futbolda Keşanspora verdiğim emekleri, spor camiasında çevremin çok geniş ve faydalı bir spor adamı olduğumu kendilerine ifade ettiler. Benim de Keşansporla ilgili tesisleşme ve gençlere yönelik projelerim olduğunu ifade ettim. Bu ifadelerim karşılığında Fatma Aksal vekilimiz böyle değerli bir spor adamından muhakkak faydalanılmasını başkanımıza söyledi. Başkanımız da bana 2-3 ay müsaade edin dedi. Bu proje ve konuşmalar da laf da kaldı.”

“Sokak ağzıyla konuşması, beni derinden üzdü”

Başta Keşan Atatürk Stadı projesi olmak üzere yapılan bazı projeler hakkında eleştirilerde ve yorumlarda bulunduğunu hatırlatan Şeref Aldanmaz, Başkan Helvacıoğlu’nun kendisine yönelik yaptığı eleştirilere şu ifadelerle cevap verdi: “Keşan Atatürk Stadı projesi ve şimdiye kadar yapılanlar hakkında haklı gördüğü eleştirilerim ve yorumlarım olmuştur. Bu eleştirilerim basında da yer aldı. Başkanımız bu mevzuda çok içerlemiş olacak ki özel bir TV kanalında hususiyetten bana spor adına değil de siyasi yönden bir takım yorum ve tespitlerini sunmuştur. O söyleşide benim hakkımda CHP spor başkanı olduğumu ve başkaları tarafından yönlendirilen klavye tetikçisi olduğumu söylemişlerdir. Bir Belediye Başkanının bir spor adamına böyle sokak ağzıyla konuşması beni derinden üzmüştür. Ben her zaman yorumlarımda siyaset ile sporun karıştırılmasına karşı biri olduğumu zaten dile getirdim. Başkanımızın eylemleri ile söylemleri maalesef birbirini tutmuyor. TV programında stat konusunda bana diyorsunuz ki <Yazık Ayıp! Görmüyor musunuz? Bütün bunlar devletin parasıyla yapılıyor> devlet zaten size belediyenize bunu bunları yapmanız için ödenek veriyor. Halka sunduğunuz slaytlar ile gösterdiğiniz stat projesinden eser yok! Bir stadın çimi yenilenecekse sizce başka bir bölgeden çim olarak mı yoksa kendi bölgenizde üretim tesisi olan taze ve doğru olan çimi uygulamak mı daha doğrudur? Diyorsunuz ki bana; <sen mimar mı yoksa mühendis misin ki eleştiriyorsun> Ne mimar ne de mühendisim. Spor adamıyım, her yere gidip inceliyorum. Başkanım siz çok güzel bir dinleyici ama doğru icraat yapamayan birisisiniz. İspati halka sunduğunuz Keşan Atatürk Stadı projesi slâydında gizlidir. Bazı tecrübeler mimar mühendis olmayı gerektirmez. Bu konuda sporla iç içe olan kişilerden oluşan bir komisyon kurabilir, tecrübelerinden faydalanabilirdiniz.

“Stat ve tesis konusunda başarılı değilsiniz”

Çok uzağa gitmeyin. Evreşe’ye gidin tesisleri bir görün. Söz konusu Keşanspor olunca akan sular durur. Tarih yazmış Keşanspor’un bir kulüp lokali, bir soyunma odası bile yok. Olanı da yok ettiler. Kati kanaatimdir ki; stat ve tesis konusunda başarılı değilsiniz. Keşanspor’un hedefi varsa tesis şart, kaçınılmaz yoksa havanda su dövmeye devam edilir. Hiçbir zaman da başarı gelmez. Birçok amatör spor kulübümüz var. Bu kulüpler spor malzemelerini nereye koyacaklar, nerde toplanacaklar. Hangi lokalde veya hangi tesiste? Başkanım hiç eleştiriye gelemiyorsunuz. Şahsi hiçbir problemim ve sıkıntım olamaz sizinle. Amatör kulüplerimizin, veteran kulüplerimizin idman ve müsabaka yapacak tesis ve statları yok. Bakınız mevkiler gelir geçer. Baki kalacak miras ardınızda bıraktıklarınızdır. Ne ekerseniz onu biçersiniz.”

“Kimsenin tetikçisi olmadım”

Sözlerinin sonunda antrenör Şeref Aldanmaz, “Ben kimsenin, tetikçisi ne de yalakası olmadım olmam da.” derken, şu ifadeleri kayıtlara geçti: “Karakterim belli. 6 amatör lisanslı, 6 veteran takımına antrenman ve maç müsabakalarını yapacak saha ve çalışma çizelgesi nasıl oluşturulacak? Bir komisyon var mı? Maçların başlamasına 2,5 ay gibi kısa bir süre kaldı stat yetişecek mi? Bu sene maçlar oynanacak mı? Semt sahalarına Keşan’a sporda hizmet etmiş isimler verilsin. Öncelikli olarak şehit olmuş Keşanlılara. Güner Yıldız ve Can Çetinkaya şehit futbolcuların tekrar adları verilecek mi? Daha önce verilmişti, neden silme gereği duyuldu? Yeni vefat eden futbolcumuz Aytaç Cinci ismi semt sahalarından birinde tekrar yaşatılması. Aytaç Cinci anısına Keşan’da bulunan veteranlar futbol takımları arasında dostluk ve anma turnuvası organize edilmek istense de uygun saha bulunamadığı için tarih belirleyemiyoruz. Bu turnuvayı yapmakta kararlıyız.” 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu