GenelSiyaset

Aksal, katıldığı canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun ihale iddialarını değerlendirdi: “İhale yolsuzluklarını görmek istiyorsa kendi belediyelerine bakmalı”

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Dr. Fatma Aksal; A Haber’de katıldığı canlı yayında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihale iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili Aksal, A Haber’de Merve Türkay’ın programına katılarak, Kılıçdaroğlu’nun son günlerdeki ihale çıkışına ilişkin olarak, devlet tecrübesi olan bir muhalefet liderinin bu tarz söylemlerinin doğru bir siyasi üslup olmadığını belirtti.
Aksal; “Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığını da biliyoruz. Yani bir devlet tecrübesi olduğunu da biliyoruz. Bu şekilde devlet tecrübesi olan birinin, ihalelerin altına Cumhurbaşkanının, bakanların imza atmadığını, bu imzaların genel müdürlük düzeyinde atıldığını çok iyi bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir muhalefet liderine bu seviyede bir yalan söylemek, algı yaratmaya çalışmak, çamur at izi kalsın mantığı ile hareket etmek gerçekten yakışmıyor.” dedi

“Sayın Kılıçdaroğlu önce kendi belediyelerine bakmalı”

“Biz bu konuyla ilgili bir özür de beklemiyoruz.” diyen Aksal, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gerçekten bir özür gelecek olsaydı, Sayın Bakanımızın açıklamasından hemen sonra olurdu zaten. Sayın Cumhurbaşkanımız konu ile ilgili yasal yollarla hakkını arayacaktır. Çünkü bu yalanların önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini bekliyoruz.
Buradan milletimize de çağrı yapmak istiyorum. Öncelikle bir ana muhalefet liderinin güven vermesi gerekiyor. Ama artık güveni bırakın işi tamamen yalan siyasetine dökmüş durumdalar.

Sayın Kılıçdaroğlu ihaleleri, ihale yolsuzluklarını görmek istiyorsa öncelikle kendi belediyelerine bakmalı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle son günlerde otobüs bakımı ihalelerindeki yolsuzlukları hepimizin bildiği gibi çok gündemde. Sayın Kılıçdaroğlu ihale peşinde ise, ihale yolsuzlukları peşinde ise işe kendi belediyelerinden başlamasını tavsiye ediyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu