Haberler

AK Partili üyeler Keleş ve Bayazıt, İl Genel Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi

AK Partili İl Genel Meclisi üyeleri İsmail Keleş ve Halil Bayazıt İl Genel Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bu zamana kadar yapılan alışmaları değerlendiren üyeler, girdikleri ikinci dönem hakkında planlarını paylaştı.

Bayazıt ve Keleş tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi :”2019 Mart ayında çıkmış olduğumuz bu yolculuğun ikinci yarısına geldik İl Genel Meclisimizin ikinci dönemi vatanımıza milletimize ülkemize bölgemize tüm Edirnemize ve Keşan halkımıza hayırlı uğurlu olsun İkinci dönemimizle ilgili meclisimizde meclis başkanı Katip Üyeler Ve komisyon üyeleri seçim oldu meclis başkanlığına Mehmet geçmiş başkanımız Tekrar seçilerek devam ediyor kendisine Ve Meclisimize yeni dönemi hayırlı uğurlu olsun diyoruz onu buradan tebrik ediyoruz

Meclisimize kıymetli vekilimiz doktor Sayın Fatma Aksal da dün hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunarak bizleri onurlandırdı kendisine bu anlamda teşekkür ediyoruz.
Yeni dönemimizde de ilk dönemimizdeki gibi çalışmalarımız üstüne katlayarak devam edecek. İlk dönemin son bir senesinde pandemi ile olan bir yavaşlama yaşandı bu yavaşlama sadece sahada bir yavaşlama şeklinde oldu. Bunun yanında çalışmalarımızda bir yavaşlama olmadığı gibi köylerimizde ilgili fiziki şartlar anlamında sosyal devletçilik anlamında her türlü yatırımlarımız devam etti ve edecek. AK Parti İl Genel Meclis üyeleri olarak muhtarlarımızla ve köylerimizin sorunlarıyla siyasi büyüklerimizden de destek alarak ivedilikle çözüme ulaştırıyoruz.

Köylerde su sorunlarına çözüm

Yaz döneminin yaklaşması ile birlikte köylerimizde oluşabilecek su aksaklıklarına karşı Keşan köyleri hizmet götürme birliği olarak her gün ekip arkadaşlarımızla birlikte su hatlarımızı kontrol ediyor aksaklıkları gideriyoruz ihtiyaç duyulan yerlere su depoları yapıyor aksaklık yaşanmaması için önlemler alıyoruz.
Bildiğiniz üzere geçen yaz Sultanköy hattımızdan gelen boru da yaşanan aksaklıklar sebebiyle Karahisar ve köyümüzde su sorunu yaşanmıştı bunu önlem olarak suyumuzu Kızkapan’a bağladık ayrı bir hat oluşturarak Karahisar köyümüze de hem su bağlayıp hem de 100 tonluk bir depo yaparak o hattın su sorunu çözmüş olduk.

Aynı şekilde yaz aylarının ortasında Koruklu köyümüzde de su sorunu meydana gelmişti Koruklu köyümüzdeki kuyularda, Erikli sahili besleniyordu nüfusun artması sebebiyle ve kuraklığın da etkisiyle su sorunu yaşamıştık koruklu köyümüze de kuyu açarak ve kuyu besleyerek sorunu çözüme kavuşturduk. İnşallah bu tarz aksaklıklar bu sene yaşamayacağız önlemlerimizi bu konuda alıyoruz yağmurlarında yağması bereketinde olması ile birlikte bu sorunu yaşamayacağımıza inanıyoruz.

Köy yollarında çalışmalar

Dediğimiz gibi Pandemi sahada çalışma hızı yavaşlasa da fiziki çalışmalarımız devam etmekte köyü bağlantı yollarımız ikinci kasa asfalt çalışmalarımız programlı olan her işlerimiz yüzde yüzlük oranda bitmiş durumda ikinci dönem hazırlıklarımız da fizibilite çalışmalarının hepsi bitti. KÖYDES programı ile birlikte çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz program dışı olan işlerimizi programa dahil olan işlerimiz kadar yoğundu. İlk dönem o anlamda çok bereketliydi buna Suluca yolu Türkmen Gündüzler arasındaki yolun yeniden yapılması Beyköy – Erikli arası Çeltik Pırnar köyleri arası. Program dışı olup da yapılan işlerimizde tabii ki bu işlerimizde ilçe başkanımız Sayın Gürcan Kılınç değerli il başkanımız Sayın Belgin İba ve kıymetli vekilimiz Fatma Aksal’ın bizlere destekleri sonsuzdur bu anlamda kendilerine buradan sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz

İkinci denememizde de pandeminin de biraz yavaşlaması ile birlikte hem sahada daha fazla olup hem de çalış mallarımızı daha ivedilikle sonuçlandıracağız inşallah Sayın kaymakamımız Cemalettin Yılmaz ve valimiz Ekrem Canalp ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

Köylerde imar sorunu

Valimizle Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantımızda köylerimizdeki imar sorununu dile getirerek vatandaşımızın işini kolaylaştırmak anlamında çözümler sunduk. Eskiden olduğu gibi tek tip projelerin olması gerektiğini vatandaşımızın köyündeki arazisine yapacağı yapı masrafı kadar proje ve evrak ücretlerinin çıktığını, bunlara önlem almamız gerektiğini aktardık.

İkinci dönem programımızda da yapılacak işlerimiz çok amaçlı düğün salonlarında köyiçi yolların parke döşemesine köy okullarının onarımlarından köy camiilerinin bakımları ne kadar köyü ana artellerin asfaltlanması ve yamanması köyü tarla yollarımızın greyderle açılarak çiftçilerimizin traktörler ve iş makineleri tarlalarına rahat gidip gelebilmesi anlamında fiziki çalışmalarımız olacaktır.

Küçükdoğanca-Yılanlı köyümüzde 1,5 kilometrelik bir yolumuz, Kozköy ana yola bağlantı yolumuzun ikinci kat asfaltlanması Türkmen ve Gündüzler köyümüzdeki dolgusu yapılan beş kilometrelik yolun asfaltlanması. Beyköy ve Erikli arasında kalan yolumuzun asfaltlanması. Ayrıca program dışında olacak acil olan işlerimizi de ivedilikle çözeceğiz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu