GündemSiyaset

AK Partili Beril Üğdül’den CHP’li mevkidaşına; “Siyasi görüşünüz Zaferi de mi kabul etmiyor”

Keşan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları üzerinden CHP’li mevkidaşına yüklendi. Zafer kutlamalarında Şevik’in bulunmamasını eleştiren Üğdül, “Siyasi görüşünüz zaferi de mi kabul etmiyor?” diye sordu

“Sadece koltuk doldurmak için mi orada bulunuyorsunuz?”

Konuyla ilgili yazılı açıklama yayınlayan Üğdül, şu ifadeleri kullandı: “30 Ağustos Zafer Bayramı, Büyük Taarruz’un Zafer ile sonuçlanmasından sonra Yunan ordularının İzmir’e kadar çekilmesidir. Tarihe en güzel başarılardan biri olarak geçmiş olan 30 Ağustos; siyasi görüşü, dini, dili, ırkı fark etmeksizin bu bayrak altında yaşayan tüm vatan evlatlarının bayramıdır. Ancak ne sabah gerçekleştirilen tören alanında ne de akşam gerçekleştirilen zafer yürüyüşünde göremediğim CHP Gençlik Kolları başkanına soruyorum: Siyasi görüşünüz zaferi de mi kabul etmiyor; yoksa ittifak halinde bulunduğunuz partiler mi müsaade etmiyor? Yada sizler adam yokluğundan mı koltuğa gelmiş, sadece koltuk doldurmak için mi orada bulunuyorsunuz?”

“Sizin gibi tatile düşkün başkanlardan sıkıldık!”

“Benzer soruları millet ittifakı çatısı altında toplanan tüm parti mensuplarına da iletmiş olalım çünkü bizler akşam zafer yürüyüşü yaparken sanırım kendileri gençlik kolları başkanlarına eşlik etmeye tatile gitmişti. Yüzyıllık parti mensubu olmanıza rağmen ve Z kuşağından sürekli dem vurduğunuz halde gençlik kolları başkanı bulamadığınız için mi Gençlik Kolları Başkanınızda ısrarcısınız? Sizler önemli günlerde tatil yapan başkanlara alışkın olabilirsiniz ancak bizler sizin gibi tatile düşkün başkanlardan sıkıldık. Son olarak başkanlık mı yapacaksınız; tatil mi? Karar verin zira bizler beka meselesi derken tam da bundan bahsediyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu