Haberler

AK Parti İlçe Başkanı Kılınç’tan CHP’ye “30 yıl” göndermesi!..

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Millet İttifakı’nın geçen hafta yaptığı “Amel Baba Türbesi’nin yerinin değiştirilmesi ve sahil bölgelerindeki sorunlar” konulu açıklamalar üzerine, 29 Haziran 2020 Pazartesi günü yazılı olarak yaptığı basın açıklaması ile CHP yönetimine seslenerek; “Sahillerde yeni olmuş gibi anlattığınız sorunlar sizlerin bize bıraktığı mirastır. Bunlar eskiden beri gelen problemler. 30 yılda kazandıramadıklarınızı biz bir buçuk yılda kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Kılınç, yazılı açıklamasında, şu görüşleri dile getirdi;
“Millet İttifakı İlçe Başkanları ve Meclis Üyelerinin trajikomik açıklamalarını hayret ile izledik.
Açıklamalarında genel olarak 30 yıldır iş bilmez yönetim anlayışlarıyla Keşan’ın başına açtıkları birçok sorunu yeni sorunlarmış gibi gösterme gayretleri artık halkımız tarafından da gülünç karşılanıyor.

Amel Baba Türbesi
Mesela Amel Baba’nın taşınması konusunda iki hususa değinmişler ki, neresinden cevaplayacağımızı şaşırdık.
Diyorlar ki; <Çok da büyük bir işlevi olmayan bu yolu genişletmek için..> işte çok da büyük bir işlevi olmayan bu yolu diye diye Keşan’da yol bırakmadılar. Böyle vizyonsuz bir bakış açısı ile 30 yıldır yönetilen Keşan’ın trafik sorunu ortadadır. Daha da önemlisi o cadde üzerindeki Abdül Şavur İlkokulumuza giden öğrencilerimizin yolun ortasında kalan türbe nedeniyle hayati tehlike taşıdıklarını da siyasi şov yapacağım diye göremeyecek kadar körleşmişler.

Nihayetinde; Amel Baba Türbesi, Belediyemizin yaptığı yol çalışmaları sırasında, yol üzerinde kaldığı ve öğrencilerimizin okula gittiği güzergah üzerinde bulunduğu için eski yerinden daha güzel ve Keşan’ımıza yakışan bir yapı ile karşı köşeye taşınmıştır. Bu hiç kimseyi rahatsız etmemelidir.
Bize kültürel değerlerin korunmasından, yaşatılmasından bahsedecek son kişiler sizlersiniz. Biz Keşanımızın değerlerine ve kültür varlıklarına en iyi şekilde sahip çıkıyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın.

‘Sahiller Konusu’
Millet İttifakı Üyeleri Erikli ve Yayla Sahilleri’nde incelemelerde bulunmuş. MUÇEV’in kiraladığı yerleri inceleyip adeta halkın aklıyla dalga geçer gibi bizleri eleştirmişler.
30 yıldır hizmet gitmeyen sahillerin durumu ortada. Senelerdir hiçbir şey yapmadıkları gibi bizim bir buçuk yılda yaptıklarımızı teftişe çıkmışlar. Sahillerde yeni olmuş gibi anlattığınız sorunlar sizlerin bize bıraktığı mirastır. Bunlar eskiden beri gelen problemler. Altyapı yok, su yok, arıtma yok, araç garajında işe yarar doğru düzgün araç yok. Şimdi enkaz halde bıraktığınız belediyeyi toparlamaya çalışıyoruz.
Emeklemeyi bilmeyen bebeğe biz koşmayı öğrettik.
AK Parti Belediyeciliğinin yapmak istediği projelere karşı çıkmasaydınız da altyapı, su ve sahil sorunları da ortadan kalkmış olsaydı. Hepsine Meclis’te karşı çıkan siz değil miydiniz?

Aslında halkımızın da bildiği gibi, kendileri de bunu çok iyi biliyorlar. Bu sorunlar bizim sebep olduğumuz sorunlar değil. CHP Belediyesinin iş bilmez yönetim anlayışından kaynaklanan sorunlardır. Şimdi bu sorunları sanki yeni ortaya çıkmış gibi göstermek, algı operasyonundan başka bir şey değildir. Ama halkımız neyin ne olduğunu biliyor. Bu yaptıkları üzerlerine oturmuyor, tam tersine komik duruyor.
Bir yandan sahiller vatandaşın olsun diyeceksiniz, bir yandan da Keşan Belediyesi bu sahilleri alıp halk plajları kuralım dediğinde karşı çıkacaksınız. Bizim yapmak istediğimiz buydu. Bütün CHP belediyelerinden olduğu gibi sahilleri alıp, olduğu gibi kiralayacağımızı düşündüler, tıpkı Enez Belediyesi’nde olduğu gibi. Projelerini meclise sunduğumuz halde; vatandaşımızı duşundan, tuvaletinden ve her türlü hizmetinden yararlanabileceği halk plajları yapılmasına karşı çıktılar. Fakat sürekli rant peşinde koşanlar bunu anlamak istemedi, çünkü işlerine gelmedi.
AK Belediyecilik olarak biz bu yaz yaşanacakları ön görerek 2019 Yılı Temmuz Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda Millet İttifakı Meclis Üyelerine sahilleri bizim almamız gerektiğini eğer biz almazsak başkalarının alacağını en açık şekilde ifade etmiştik. Şimdi mi aklınıza sahiller geldi?
Sayın Pekcan yaptığı basın açıklamasında <Kamu Yararı>ndan bahsetmiş. Açıkçası ben, Sayın Pekcan ve ekibinin kamu yararını gözeterek yaptıkları tek iş olduğunu görmedim. Herhangi bir proje ya da herhangi bir iş yaptıklarına da, göreve geldiklerinden beri rastlamadım. Basın açıklamaları ve laf üreterek günlerini geçiriyorlar. Çok üzgünüm ama sizi buradan uyarmak isterim Sayın Pekcan; Keşan halkı iş yapanın yanında olduğunu gösterdiği gibi, gelecek seçimde de size laf üretmenin, çalışmanın önüne geçmeyeceğini en acı şekilde tekrar gösterecek.

Erikli ve Danişment Çöp Konusu
Sahillerdeki çöplerden bahsediyorsunuz. Oysaki, AK Parti’den kimsenin olmadığı GÜNEKAB oluşumunuz var. Keşan’ın ve sahillerin çöpleri ile GÜNEKAB ilgileniyor. Madem bu durumdan rahatsızsınız, gerekeni yapın. GÜNEKAB ile anlaşma yaptık; önce Erikli ve Danişment arasında bulunan çöpler için rampa yapacaktı, vazgeçtiler ve sezona yetişemeyeceğini söylediler. Madem yetişmiyor kepçe alalım nakil edelim kamyonlardan TIR’a dedik, çözüm ürettik. Onu da yapamadılar. <Para vermiyorlar> diyorlar. Ya iş yapmıyorsunuz neden para verelim ki. Güvenimiz kalmadı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri toplantıda faaliyetlerini okudular; bir yıl süreyle sahip oldukları GÜNEKAB’da maalesef faaliyet yok. Anlaşmalı bir firmaları var, çöpten enerji üretecekleri, onların faaliyetlerini anlatıyorlar aklımızla dalga geçer gibi. GÜNEKAB, Millet İttifakı’ndan oluşuyor. 1 yıldır ev, yapı kooperatifi gibi yönetmişsiniz. Yapamayacaksanız, BIRAKIN İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANINDIR.
Yayla Arıtma Tesisi
Yayla’da halkın milyonlarını harcayıp bir arıtma tesisi yapmışsınız. 5 yıl içerisinde çöken ve hurdaya dönen bir tesis, bu tesis için bugüne kadar hiçbir şey yapmayanlar şimdi kalkmış 1.5 yıldır yoğun bakımda olan, çalışmayan, iflas eden, çöken tesis için eleştirilerde bulunuyor. Bunu Belediye Başkanımız geldiğinden beri söylüyor zaten. Şimdi sezonluk çalıştırma çabasındayız. Gelecek seneler için de Belediyemiz köklü çözüm bulmak için çalışıyor. Göreve geldiğimizde çalışan bir arıtma varmış gibi davranmanız sizlerin ayıbıdır.
Biz halkın parasını çöpe atmıyor ve en iyi şekilde değerlendirmek için çabalıyoruz. Keşanımıza; Devlet Hastanesi, Adalet Sarayı, Gençlik Merkezi, Kavşaklar gibi birçok yatırım kazandırdık. Olimpik yüzme havuzu, stadyum yenileme, Kunduracılar Çarşısı, Artı Çarşı, Duraklar, Çöp konteynerleri gibi birçok yatırımı da AK Belediyecilik döneminde Keşanımıza kazandırıyoruz. Sayın Muhalefet üyeleri acele etmesin, sabırlı olsun. 30 yılda kazandıramadıklarını biz bir buçuk yılda kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu