BölgeGündemHaberlerKeşanSiyaset

AK Parti, CHP ve İYİ Parti Keşan ilçe başkanlarından seçim süreci değerlendirmesi

Kılınç: “Güçlü Türkiye’yi inşa etmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz”
Özdilek: “Karşımızda seçmenin yüzde 51’inin istemediği bir aday var”
Sarıkeçe: “Gönül isterdi ki çifte bayram yaşayalım. Kollarımızı sıvayıp, ülkemize baharı getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe; 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi.

Ülkenin 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamış olduğunu ifade eden Gürcan Kılınç; Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri oldu. Ben buradan sandıklarımıza sahip çıkan ve oy kullanan tüm seçmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Edirne Milletvekilimiz, KEFEK Başkanımız, MKYK Üyemiz Sayın Dr. Fatma Aksal’ı tebrik ediyor, Edirne’mize ve Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kılınç: “Güçlü Türkiye’yi inşa etmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz”

Kılınç, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Büyük ve Güçlü Türkiye’yi inşa etmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu anlayışla milletimize önümüzdeki 5 yıl boyunca hizmet etmeyi sürdüreceğimize yürekten inanıyoruz. Biz, milletin iradesine bağlıyız. Bizi ancak millet getirir, millet götürür. Ne bir dış müdahaleyle, ne içerideki kurulan tuzaklarla siyasi çizgimizi değiştirmeyiz biz. İnşallah ikinci turda bu süreci tamamlamış olacağız.”

Özdilek: “Karşımızda seçmenin yüzde 51’inin istemediği bir aday var

CHP Keşan İlçe Başkanlığı olarak üstlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiklerinin altını çizen Saner Özdilek:  “Sadece Keşan bölgesindeki rakamlara bakarsak Edirne’de biz 3 tane milletvekili çıkarıyoruz ama diğer ilçelerden oy kayıplarımız oldu. Bu kayıplardan dolayı Edirne genelinde 3 vekil çıkaracak oy çoğunluğuna ulaşamadık. Bu oy kayıpları birçok açıdan değerlendirilebilir. Bilindiği gibi önümüzde bir seçim daha olacak. Karşımızda seçmenin yüzde 51’inin istemediği bir aday var. Bu sonuçlar neticesinde Cumhurbaşkanlığı seçimi birinci turda bitmediği için ikinci tura kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak adına elimizden gelen tüm mücadeleyi vereceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ülkenin 13. Cumhurbaşkanı yapmak için bugünden itibaren sahaya inerek çalışmalara başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Sarıkeçe: “Gönül isterdi ki çifte bayram yaşayalım”

14 Mayıs seçimlerinde sandığa giderek, oyunu kullanan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Zafer Sarıkeçe şunları söyledi: “Aldığımız seçim sonuçları bölgesel olarak, yüzümüzü güldürse de, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayımızın ikinci tura kalmasından ötürü aynı duyguları maalesef hissedemiyoruz. Gönül isterdi ki, çifte bayram yaşayalım. Fakat, halkımızın teveccühü bu yönde oldu. Halkımızın iradesine saygı duyuyoruz. Nerelerde hata yaptığımızı ve eksik kaldığımızı düşünüyorum. Deprem bölgesinde, çadırı parayla satın alan insanların yeniden Cumhur İttifakı’na meyil göstermesini anlamaya çalışıyorum. Bizler bu konuda gerekli dersi çıkartıp, 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Millet İttifakı olarak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz.”

Milletvekili sonuçlarına da değinen Sarıkeçe: “Milletvekili seçimlerinde, Edirne genelinde oylarımızın artması sevindiricidir. Keşan’da da, oyumuzu artırmamız bizleri ayrıca mutlu ediyor. Zor bir süreçti. Çünkü arife günü bana ilçe başkanlığı tebliğ edildi. Yönetim kurulumuzu daha oluşturamamıştık. Adayımız sayın Prof. Dr. Mehmet Akalın çok değerli biri ve halkımız da gerekli desteği kendisine verdi. Edirne bölgesi, Ankara’da en iyi şekilde temsil edilecektir. Sandık başında görevli olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Kimse enseyi karartmasın ve daha oynanmamış bir daha maç var. Kollarımızı sıvayıp, ülkemize baharı getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Gençlerimiz başta olmak üzere hak eden tüm insanların güzel günler göreceğine inanıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu