Haberler

Gergin, Öztürk’ün önergesine sert çıktı

Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Alaaddin Öztürk tarafından meclise sunulan soru önergesinde kendisini ilgilendiren konu olması üzerine AK Parti Grup sözcüsü Nehir Gergin tepki gösterdi. Şahsı adına açıklama yapan Gergin şunları kaydetti.

“Alaaddin Bey’in verdiği soru önergesinde, şahsıma ait iş yerinin konu edilmesi sebebiyle şahsım adına söz alıyorum grubum adına değil. Bu şekilde işaret ederek, olmayan hukuki ve gayrimeşru durumları ifade etmek meclis üyesinin tarz ve adabına yakışmamaktadır. Meclisimizin bundan sonraki toplantılarında belirli hassasiyeti göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim. Her şeye verilecek cevabımız olduğu gibi buna da vardır. Soru önergesini siz yanıtlarsınız ama bu kısım benim için s on derece önemli olduğu için cevap veriyorum. Böylesine açık adres göstererek adeta faşizan bir tavırla burada bunu vermek bir dava konusudur. Maddi ve manevi tazminat davası açacağımı buradan sayın Alaaddin Bey’e iletirim. Bu mecliste az önce bir ‘evet’ dedik. Bu kapsamda kaç tane meclis üyesinin iş yeri ve arsası var? Neredeyse hepimiz el kaldırdık. Niçin kaldırdık bu eli? Kendi arsa ve dükkanlarımız için mi? Çıkar mı elde ettik? O bölgeye getirilen yol konusunda, belediye olarak orada imar açmamışsan, bana da ticari unvan vermişsen, ben bu işletmeyi açarken ruhsatlandırmışsan, çevre, çöp, tabela, reklam vergisi alıyorsan, benim yolumu 2019 yılında topraktan sıyırıp yapacaksın. Aynı şekilde bu şehrin başka yerlerinde toprak yol varsa, 2019 yılında hala asfalt görmemişse, onlar da yapılacak. Kimin işletmesi, kimin evinin önü, olduğunun bir anlamı yoktur. Sadece benim değil, bölgedeki bütün işletmelerin hassasiyetini rencide eden bu önergeyi esefle kınıyorum.”

“Artı Çarşı derseniz, orada yapılan işlem, orada var olan bir yolun, var olan bir kaldırım düzeltilmesidir. Dolayısıyla sayın başkanım şifahen böyle bir katkıda bulunabilir misiniz diye sormuş olabilir esnafa. O toplantıya aracılık eden Süleyman Bey de burada. Seve seve katıldı oradaki esnaf. Katkıda bulunurlar yada bulunmazlar ayrı bir konu. Burada, Cumhuriyet Halk Partisi’nin önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan ilçe teşkilat seçimlerinde pirim yapmak adına şov yapmayın. Benim işletmemde onlarca insan çalışıyor. Ve bu insanlar ekmek yiyor. Sadece bende değil, aynı zamanda orada işletmesi olan Zafer Bey de var. Niye yazmadınız” Aynı ittifakın üyesisiniz. Sadece hedef gösterdiniz. Dağdan gelmedik. Biz terörist değiliz Alaaddin Bey. Hedef gösteremezsiniz bizi. Bunu yapamazsınız. İleri gitmek gerekirse ben de sizin şahsınız adına konuşurum. Herkes konuşur burda. Aynı şeyi encümende de yapıyorsunuz. Encümende konuşuyoruz, encümenden çıkıyoruz. Konuşulan konu hakkında taraf kim varsa hepsinin haberi oluyor. Encümen belediyenin yatak odasıdır. Bu şekilde yakışmayan üslüpla belediye meclis üyeliği olmaz. Kamuoyuna duyurulur.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu