Sağlık

65 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanmaya başlandı

Keşan FM radyo programcısı ve köşe yazarı Cavit Deniz, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı. İnsanüstü bir çabayla görev başında olan sağlık çalışanlarına teşekkür edip sorunlarına çözü bulunmasını isteyen Deniz, ‘Aşının ülkesi olmaz’ diyerek herkesi aşı olmaya davet etti.

“65 yaş ve üzeri insanlar çok sıkıldı”

Cavit Deniz, Türkiye genelinde koronavirüs ilk doz aşısını olan 3.5 milyon kişi ile birlikte bugün aşısını vuruldu. 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde Covid-19 aşısını vurulan Deniz, dünya gündemini meşgul etmeye devam eden koronavirüs ve aşı hakkında konuştu. “Pandeminin ilk gününden bu yana yoğun bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Cansiperane çalışıyorlar, ancak sistemden kaynaklı bir aksaklık var ama o da sağlık çalışanlarının iradesi dışında.” şekilde konuşan Deniz, “İnşallah aşılar, asrın belası bu salgın sebebiyle içeride kalınmasını önler. 65 yaş ve üzeri insanlar içeride kalmaktan çok sıkıldı. Psikolojik olarak da etkilendiler, o yüzden bir an önce aşı olmaları lazım. Bir de aşının milleti, ülkesi olmaz, aşıyı bulan bir an önce vurulsun.” diyerek herkesi aşı olmaya davet etti.

“Sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm bulunmalı”

Öte yandan salgının ilk gününden bu yana, gece gündüz demeden; ciddi yoğunluk altında görevlerini fedakarca yerine getirmeye devam eden sağlık çalışanlarına teşekkür eden Deniz, “Sağlık çalışanlarının da uğradıkları bir takım olumsuzlukları da belirtmek isterim, bu mağduriyet ve sorunlarının bir an önce giderilmesi gerekir. Burada görüyoruz, insanüstü bir gayretle çalışıyorlar. Tek işleri aşı da değil, bir taraftan muayeneler de devam ediyor. Allah kendilerine kolaylıklar versin, sabır versin.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu