Haberler

57. Alay’ın Çanakkale’ye yürüyüşü devam ediyor

57. Alay’ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Tekirdağ’dan yürüyüşler düzenleyerek Çanakkale’ye giden 57. Alay temsili yürüyüşçüleri Keşan’a ulaştı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’nci yıldönümü nedeniyle 18 Mart Çarşamba günü düzenlenecek törene katılmak üzere 57’nci Alay Şehitliği’ne yürüyen 57 kişi, 235 kilometrelik yürüyüşte ellerinde Türk bayraklı flamaları ve sloganlar yazılı pankartlarıyla akşam saatlerinde Keşan’a geldi. Şehir girişinde gaziler tarafından karşılanan ekip halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Keşan?da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde 27. Alay’ı temsilen Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) ile buluşan ekip, beraber zaman geçirmelerinin ardından Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.
Ekip için burada Cumhuriyet Meydanı?nda karşılama töreni düzenlendi. Korteje, evlerin balkonlarına çıkanlar ve kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. Yürüyüşçüleri gururla izleyen Keşanlılar, salladıkları Türk bayrakları ve akışlarıyla destek verdi.

57. ve 27. Alay yürüyüşçüleri, yarın sabah saat 09.00’da Çanakkale’ye doğru yola çıkacak.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu