Genel

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nın 103. yıl dönümü kutlamaları başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nın 103. yıl dönümü kutlama etkinlikleri, düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, saat 10.00’da, Keşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencisi ve Gönüllü Gençlik Lideri İrem Tuncer yaptı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘en büyük eserim’ dediği, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet ettiğini belirten Tuncer“Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.” dedi.

Tören, Ali Kale Kardeşler Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin gösterilerini sunmasıyla devam etti.

Törene, Keşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen haricinde Keşan protokolünden hiç kimsenin katılmaması da dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu