Haberler

14 kumar makinesi ele geçirildi

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce 06 Şubat günü yapılan planlı çalışmalar kapsamında yurda sokulması ve imalatı yasak olan 14 kumar makinesi ele geçirildi.

Daha önceden tespit edilmiş 7 ayrı iş yerinde, ?Para atılması akabinde şansa ve talihe bağlı olarak içerisine atılan para miktarının üzerinde oyuncuya para verme ihtimali bulunan, elektronik, paramatik olarak tabir edilen cihazların tespiti, temini ve bu cihazları işyerlerinde bulunduran şahıslar hakkında Kumar Oynanmasına Yer ve İmkan Sağlama suçu? ve ?1072 sayılı Rulet, Tilt, Langırt ve Benzeri Oyun Alet ve Makineleri Hakkında Kanun kapsamında ? işlem yapılmak üzere denetimlerde bulundu.

Denetimlerde, bahsi geçen 7 işyerinde toplam 12 paramatik ve 2 adet sigaramatik olmak üzere 14 adet kumar makinesi ele geçirildi.
6 işletmeciye “kumar oynanması için yer ve imkan sağlama” suçundan, 1 iş yeri işletmecisine de ?1072 sayılı rulet, tilt, langırt ve benzeri oyun alet ve makineleri hakkında kanun? kapsamında adli soruşturmaya başlandı.
Ele geçirilen cihazlar muhafaza altına alınırken, Keşan İlçe Emniyet Müdürülüğü tarfından çalışmaların süreceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu