GündemSiyaset

Sarıkeçe, Aksal ve Kılınç’ın eleştirilerine Çocuk Kolları Başkanı ile cevap verdi

Saros’uma Dokuma mitingi ardından başlayan tartışmalara İYİ Parti’den karşılık geldi. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a, İYİ Parti adına konuşan sembolik Çocuk Kolu Başkanı Alper Buğra Şimşek ” “Bir kez de ben HDP ile bir bağımızın olmadığını beyan etmek istiyorum” diye cevap verirken, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ise “Gürcan Kılınç, Çocuk Kolları Başkanımızdan ilham alsın” dedi.

10 Temmuz’da düzenlenen ‘Saros’uma Dokunma’ mitingiyle ilgili olarak AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal konuşmasında mitinge katılan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’ye de yüklenmiş ve“HDP’li milletvekiliyle neden yürüyorsunuz?” eleştirisinde bulunmuştu. Aksal’ın ardından ise bu kez de AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılnç, “HDP ile kol kola yürümelerini sindiremiyoruz” diyerek tartışmaya katılmıştı.
Aksal ve Kılınç’ın bu sözlerinin ardından Sarıkeçe basın açıklamasıyla cevap verdi.

“Kararlı bir gelişimiz var, onu görüyorlar”

‘Saros’uma Dokunma’ mitingi sonrasında Fatma Aksal‘ın İYİ Parti’nin HDP’ye destek verdiğini ve sözleriyle de kendi şahsını hedef aldığını belirten Zafer Sarıkeçe, ‘Organizasyon sahibi biz değildik’ diyerek, şu ifadeleri dile getirdi: “Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönüllüleri Dayanışması’nın misafiri olarak gittik ve şeref duydum. Bugün olsa yine katılırım. Oraya HDP’li milletvekilinin katıldığını ben samimiyetle söylüyorum görmedim. Burada amaçlanan HDP’li milletvekilinin yanında yürüdüğümüzü söylemek değil, biz ne olduğunu çok iyi görüyoruz. Gereken açıklamayı Buğra kardeşimiz yapacak çünkü onlara layık olan da bu ama; sayın Aksal’a bir şey söylemek istiyorum. İyi giden bir İYİ Parti var. Yüzde 20 bantlarını zorlayan bir parti var. AK Parti milletvekillerinin eline ortak bir metin tutuşturmuşlar, saraydan ‘İYİ Parti’nin oylarını nasıl keseriz’ diye düşünüyorlar. Bizim duruşumuz nettir, çok fazla şey söylemeye de gerek yok. Yorumlara bakıyorum gereken cevabı vatandaşlarımız vermişler zaten. Kimseyi ikna etmek derdinde değiliz. Terörle arasına mesafe koyamayanla işimiz olmaz. Bunu kendilerini de biliyor. Kararlı bir gelişimiz var, onu görüyorlar. Şimdi de ‘eyvah’ çekiyorlar. Ben bu önemli konu üzerindeki cevap hakkımı kullanmak üzere partimizin yetkili olmasa da etkili organlarından Çocuk Kolları Başkanımız Sayın Alper Buğra Şimşek’e söz vermek istiyorum.”

“Bir kez de ben HDP ile bir bağımızın olmadığını beyan etmek istiyorum”

Sarıkeçe’nin bu ifadelerinin ardından sözü Alper Buğra Şimşek aldı ve şöyle konuştu: “Geçtiğimiz günlerde sayın vekilimiz Fatma Aksal ve yine AKP İlçe Başkanı Gürcan Bey’in yazılı açıklamasından sonrada bu toplantıyı ve canlı yayını yapma kararı aldık. Gerek gelen başkanımız Meral Akşener’in, gerekse de yetkili kurullarımızın, terörün her türlüsünü lanetlediği, terörü lanetlemeyen HDP ile hiçbir ittifakımızın olmadığını beyan etmelerine karşı, halen çok kıymetli vekilin ve ilçe başkanının anlaması için bir kez de ben HDP ile bir bağımızın olmadığını beyan etmek istiyorum! Tüm hemşerilerimi saygı ile selamlıyorum. Ne mutlu Türküm diyene!”

“Kılınç ilham alsın”

Konuşmanın ardından Zafer Sarıkeçe ‘Anlamamış olabilirler’ diyerek Şimşek’ten bir kez daha bu kez de Aksal için okumasını istedi ve Şimşek bir kez daha okudu.
İkinci kez tekrarlanan konuşmanın ardından Sarıkeçe, Gürcan Kılınç‘ın Şimşek’ten ilham almasını isteyerek, “Öyle hazır metni okumak kolay, bu şekilde 4 satırı bamadan okuyabiliyor mu? Hazır metinleri yaymak, basına vermek iş değil. Biz böyle çocuklar yetiştiriyoruz, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunu bilen ve hiçbir zaman da o yoldan dönmeyen” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu