BölgeHaberlerSiyaset

Muhtarlarla buluşan CHP adayı Kanışkan: “Sorunlarınızı ortadan kaldıracağız”

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında CHP Edirne 3.sıra Milletvekili adayı Ufuk Kanışkan, 6 Mayıs Cumartesi günü Keşan mahalle ve köy muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Adalı Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıya Ufuk Kanışkan’ın yanı sıra; CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, İl Genel Meclisi üyeleri Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can ve Erdoğan Gümülcineli, merkez ve belde mahalle muhtarları ile köy muhtarları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, katılan tüm muhtarlara teşekkür etti. Özdilek’in ardından CHP Edirne Milletvekili adayı Ufuk Kanışkan açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından muhtarlarla ilgili hazırlanan kanun teklifine değinen Kanışkan, şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu kanun teklifini meclise sunacağız. Muhtarlarımızın yaşadığı sorunları ortadan kaldıracağız. Bir kamu görevlisine görev veriyorsunuz ancak yetkileri çok dar oluyor. Görevle birlikte yetki ve bütçe vermeniz gerekiyor. Önümüzde 14 Mayıs seçimi var. Artık bir zihniyet değişikliğine ihtiyaç var. 20 yıldır devleti yöneten bu iktidar, sabah televizyonu açtığımızda, kimi sert, kimi tehditkâr bir üslupla bizleri karşılıyor. Bu zihniyetin değişmesi gerekiyor. 14 Mayıs’tan sonra güler yüzlü bir yönetim olacak.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu