Asayiş

Mesaj gönderen numarayı aradı, 10 bin TL dolandırıldı

Keşan’da kendisini telefonla arayarak ‘bireysel emeklilikten erken ayrıldınız, haciz başlatıyoruz’ diyen dolandırıcılara haczi durdurmaları için 10 bin TL gönderen mağdur, dolandırıcıların tekrar arayıp para istemesi üzerine durumu fark etti.

Olay 16 Temmuz Perşembe günü geçekleşti. Edinilen bilgiye göre, Y.G.’nin telefonuna hukuk bürosu olarak ibare edilmiş numaradan bir mesaj geldi. Kendisinin 22 bin 685 lira borcu olduğunu ve haciz işlemi uygulanacağının mesajda belirtilmesi üzerine Y.G. hemen o numarayı aradı ve karşısına kendisini S.Ö. isimli bir avukat olarak tanıtan bir kişi çıktı.
Y.G.’ye bir bireysel emeklilik sisteminden erken çıkış yaptığını ve bunun sonucu olarak da cezai işlem uygulandığını, ancak yine de belirtilen hesaba 10 bin TL para yatırması halinde işlemin iptal edeceğini söyleyen dolandırıcıların sözlerine inanan mağdur, verilen hesap numarasına 10 bin TL’yi iki seferde yollayarak geçti.

Y.G. konunun kapandığını sandı, ancak karşı taraf tekrar aradı.

Bu kez de aynı kişilerin kendisinden 7 bin 500 TL daha istenmesi üzerine dolandırıldığını anlayan mağdur Y.G., polise giderek durumu anlattı ve şikayetçi oldu.
Yapılan ilk incelemelerde bahse konu telefon numarasının kime ait olduğu tespit edilemezken, paranın gönderildiği hesap için bankayla gerekli yazışmalar yapıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu