ÖZEL HABER

Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte sokaklar yine sessizliğe büründü

Korona virüsü tedbirleri kapsamında hafta sonu boyunca sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında Keşan sokakları boş kaldı. 56 saat boyunca sürecek olan kısıtlama da boş kalan Keşan sokaklarının öncesi ve sonrası kameralara yansıdı.Ülke çapında uygulamaya geçirilen sokağa çıkma kısıtlaması, dün gece saat 21.00’de başladı. Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek uygulama süresince vatandaşların çıkamadığı sokaklar ise boş kaldı.


Hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle bir gün önce kurulan Keşan pazarına gelen vatandaşlar ve kısıtlama öncesinde son alışverişlerini yapmak üzere gelenlerin oluşturdukları yoğunluk, kısıtlamanın başladığı bir gün sonrasında yerini ıssızlığa bıraktı.


Yalnızca görevlilerin ve genelgeyle muaf oldukları belirtilen kişilerin dışarıda olduğu kısıtlama boyunca, kalabalıklar evlerine çekilirken onların yerini sessizlik aldı.

Kısıtlamaların sürdüğü 56 saatlik zamanda ise ana arterler üzerinde devriye gezen polis ekipleri, kavşak, cadde girişlerinde önlem alarak sokakta bulunan araçlarla yayaların belgelerini ve kimliklerini kontrol etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu