Kültür/Sanat

Keşanlı Ergin Kılıkçıer’in “En İyi Senaryo” ödülü aldığı “Grabuna” 3 Mayıs’ta gösterime giriyor

Başrollerini Öykü Gürman ve Hakan Akgün‘ün paylaştığı, Senaryosunu Keşanlı Oyuncu & Senarist Ergin Kılıkçıer‘in yazdığı ve Tolga Savu‘nun yönettiği, Edirne’nin Keşan ilçesinde çekilen “Grabuna” filmi 3 Mayıs’ta vizyona giriyor.

Yapımcılığını Çekirdek Yapım Dr. Alper Aksoy’un üstlendiği, yönetmenliğini Tolga Savu’ nun yaptığı, başrollerini Öykü Gürman ve Hakan Akgün’ün paylaştığı oyuncu kadrosunda ise Bahtiyar Engin, Kaan Yılmaz, Mehtap Bayrı, Ramiz Mullamusa, Ergin Kılıkçıer ve Özlem Gezgin’nin bulunduğu Grabuna filminin galası İstanbul’da gerçekleştirildi.

Edirne’nin Keşan ilçesinde 1960’lı yıllarda geçen filmde, Grabuna (Bugünkü adıyla Çamlıca) kasabasında müzenin tarihini raporlamak üzere görevlendirilen Önder’in İpek ile karşılaşması ve ikili arasında yaşananlar konu alınıyor.

Grabuna, yaşadığı hayal kırıklığının ardından Edirne’ye atanan bir memurun yaşadıklarını konu ediyor. Arkeolog Önder, yaşadığı büyük hayal kırıklıklarının ardından Ankara’dan Edirne Keşan’ın Grabuna kasabasına tayinini ister. Burada yeni bir hayata başlamaya çalışan Önder, geldiği müzenin geçmiş tarihini raporlamak üzere çalışmalara başlar. Bu görev yaşadığı büyük hayal kırıklıklarından kurtulup bir nebzede olsa nefes almasını sağlayacaktır. Önder’in hayatı, güzel bir kadın olan İpek ile karşılaşmasıyla bambaşka bir hal alır.

Yapımcılığını Çekirdek Yapım’dan Alper Aksoy‘un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Tolga Savu‘nun oturduğu filmin senaryosunu Ergin Kılıkçıer kaleme aldı.

Öykü Gürman’la başrolü paylaşan Hakan Akgün, Grabuna için herkesin çok emek verdiğini canla başla çalıştığını dile getirerek, “Bu projeye herkes yüreğini koydu ama en çok Kaan koydu çünkü son sahnede düşerek omzunu parçaladı” dedi.
Oyuncu Kaan Yılmaz, çektikleri son sahne sırasında sette kolunu kırınca filmin yapımcısı aynı zamanda doktor olan Alper Aksoy’un görev aldığı hastanede uzun süren bir ameliyat geçirmek zorunda kaldığını belirtti. Her işte olduğu gibi bu işin de çok emekle yapıldığını belirten Aksoy sinema severleri sinema salonlarına davet etti. 

Ergin Kılıkçıer’e “En İyi Senaryo” ödülü

Gelibolu Sanat ile Trakya ve Balkanlar Tiyatro Birliği’nin “En İyi Senaryo Ödülü”’nü galada kameralar karşısında alan Keşanlı Oyuncu ve Senarist Ergin Kılıkçıer, “Gelibolu Sanat ailesine ve Trakya Tiyatrolar birliğine, şahsıma layık gördükleri 2024 Yılın Senarist’ti ödülü için çok teşekkür ederim.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu