AsayişSon DakikaSON DAKİKA

Keşan Vergi Dairesi’nde yangın!

Keşan Vergi Dairesi’nde henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Bodrum katında buluna arşiv odasından çıkan dumanlara sebep olan alevler kısa zamanda söndürülürken, facianın eşiğinden dönüldü.

Yangın bugün 17.00 sıralarında Keşan Vergi Dairesi Müdürlüğü binasında çıktı. Binanın bodrum katındaki arşiv bölümünden dumanların çıktığını gören çalışanların durumu haber vermesi üzerine bölgeye itfaiye, polis ve ambulans ekipleri sevk edildi. Bu sırada çalışanlar, katları duman ile kaplanan binanın dışına çıktı.
Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından müdahale edilen yangının büyümesi önlenirken bodrum katında bulunan ve daha büyük bir yangın oluşması durumunda ulaşımı güç olacak arşiv odasındaki alevlerin söndürülmesi ile bir facianın eşiğinden dönülmüş oldu.

Konuyla ilgili Keşan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, arşiv odasında çıkan yangında zarar gören evrakların 2002-2003 yıllarına ait miadını doldurmuş ve imha edilmesi gereken dosyalar olduğunu belirtilirken, konuyla ilgili olarak idari soruşturmanın başlatıldığı ve güvenlik güçlerince de incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Öte yandan edinilen bilgiye göre yangının elektrik hattından çıkmadığı bilgisine ulaşıldı. Yangına sebebiyet veren ateşin arşiv odası dışından içeriye taşınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu