Asayiş

Keşan Emniyeti vatandaşları hırsızlıklara karşı alacağı önlemler konusunda bilgilendirdi

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezi ve sokaklarda vatandaş ve esnaflara yönelik mal varlığına karşı işlenen suçlar tanıtılarak bilgilendirmelerde bulundu.Vatandaşlara mal varlığına karşı suçların oto ve otodan hırsızlık, ev ve iş yerlerinde hırsızlık şeklinde bilgilendirme yapan polisler vatandaşlara mal varlığına karşı işlenen suçlar konusunda da bilgilendirici broşür dağıttı. PTT, banka şubesi ve ATM’lerin önünde bulunan vatandaşlara yönelik mal varlığına karşı işlenen suçlar anlatılarak dikkatli olmaları istendi.

Suça oluşmadan önce müdahale etmeyi amaçlayan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri potansiyel olaylara engel olmak amacıyla Keşan’daki hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların duyarlılığını artırarak en temel güvenlik önlemlerini almalarını sağlamaya yönelik olarak yerleşim yerlerinde (boş arsa, konut bahçesi, kamu alanları, park ve bahçeler) bırakılan tarım aletleri, güvenlik önlemi bulunmayan ev bahçelerinde açıkta bırakılmış malzemeler, bodrum ve giriş kat dairelerde demir parmaklıksız ve açık pencereler, açık unutulan otomobil camları kapıları ve benzeri durumlara rastlanıldığında ilgililerine ulaşılmak sureti ile gerekli bilgilendirmeler yaptı.
Vatandaşlarla birebir görüşerek dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayan polisler, konuyla ilgili broşürler de dağıttı.

Aynı zamanda ekipler esnafları kapalı olduğu saatlerde mallarını dışarda bırakmama konusunda bilgilendirildi. Teşhir amaçlı dükkân dışına malzeme koyulmasının hem kaldırım işgali acısından aykırılık oluşturduğu, hem de güvenlik açığı oluşturduğu konusunda hatırlatmalar yapılarak gerekli bilgilendirme ve uyarılar yapıldı. Dükkân ve mağaza ve ticari işletmelerin çoğunlukta olduğu carisi merkezindeki çalışmalara zabıta personeli de katildi.

Ekiplerin çalışmaları sırasında bir evin balkon kapısının açık bırakıldı ve park halinde bırakılmış bir aracın da camının açık kaldığı konusunda vatandaşlara uyarılar yapıldı. Aynı zamanda tarım aletlerini boş bir araziye bırakan şahsın, malzemelerini güvenlik altına akmak için güvenlik kamerası kullandığı da görüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu