Siyaset

İYİ Parti Keşan Belediye Başkan adayı Sarıkeçe’den “mesnetsiz iddia ve dedikodular” açıklaması

İYİ Parti Keşan Belediye Başkan adayı Zafer Sarıkeçe, adaylığı ve İYİ Parti ile ilgili bazı iddiaların Keşan kamuoyunda konuşulduğunu ifade ederek, “İki grubun da adayı için ya birini kazandırma ya da birine kaybettirme yönünde çalıştığımıza yönelik mesnetsiz dedikodulara maruz kaldığımızı, seçim çalışmalarına başladığımız ilk günden beri maalesef üzülerek duyuyorum.
Hür ve bağımsız olarak seçimlere katılıyoruz. Biz kimsenin ne payandasıyız, ne kimseye güvenerek yola çıktık ne de birine seçimi kazandırma durumumuz var.” dedi.

Video görüntülü basın açıklamasına, “Seçime saatler kala, partimiz hakkında ve şahsım hakkında yapılan mesnetsiz iddialara cevap vermek üzere huzurlarınızdayım. Her ne kadar kendimden ve yol arkadaşlarımdan emin olsam da, dumanının nerden tüttürüldüğünü bildiğim bu konuda, ahlak yoksunlarına cevap vermek farz oldu.” diyerek başlayan İYİ Parti Keşan Belediye Başkan adayı Zafer Sarıkeçe, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“İki grubun da adayı için ya birini kazandırma ya da birine kaybettirme yönünde çalıştığımıza yönelik mesnetsiz, sokak ağzıyla yapılan dedikodulara maruz kaldığımızı, seçim çalışmalarına başladığımız ilk günden beri maalesef üzülerek duyuyorum.
Başlangıçta çok fazla üstünde durmadım. Ama günden güne bu işin bitmesini beklerken, her geçen gün şiddetin daha da artması, beni bu açıklamayı yapmaya maalesef mecbur kıldı.
Biz bu yola, İYİ Parti bir 3. yol seçeneği, 3. yol alternatifi olsun düşüncesiyle çıktık. Her şeyden öte Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in dediği gibi; hür ve bağımsız olarak seçimlere katılıyoruz.
Bununla da partim olarak ve şahsım olarak gurur duyuyorum.
Biz kimsenin ne payandasıyız, ne kimseye güvenerek yola çıktık ne de birine seçimi kazandırma durumumuz var.

Zaten eşit şartlarda yarışmıyoruz. Biriniz belediye ve devlet imkanlarını kullanmaktan imtina etmiyor, bir diğeriniz sponsorlarla seçim kampanyasını yürütüyorsunuz!
Hala buna karşı bel altı vurmaya, hala buna karşı dedikodularla seçim kazanmayı kendinize reva görüyorsunuz, hak görüyorsunuz. Bu da yetmezmiş gibi; paralarınızla yarattığınız, kartlarınızla, yardım kolilerinizle yarattığınız, parayla yarattığınız suni kalabalıklarınıza güvenmediğinizi, buradan yaptığınız bu mesnetsiz dedikodularınızla bir kere daha kendinizi ele vermiş oluyorsunuz.
Madem bu kadar imkanlarınız vardı, madem bu kadar verimkardınız, bu günü neden beklediniz? Bugün balık dağıtacağınıza, bu güne kadar balık tutmayı öğretebilirdiniz.
İkiniz de 20 yıldır bu şehri yönetiyorsunuz, hala bu şehrin insanlarının neye ihtiyacı olduğunu çözmemişsiniz, bilmiyorsunuz !

Günlük popülist politikalarla, seçime saatler kala dağıtacaklarınızla,seçimi kazanacağınızı düşünüyorsunuz. Sonra da dedikodu odaklarınızı harekete geçirip, “şu partiye yatacak”, “şuna kazandıracak” diye böyle aslı astarı olmayan iğrenç, abuksubuk dedikodulara mahal verdiriyorsunuz. Keşke “ben kazanamazsam şu kazansın” diyebileceğim bir aday olsa ama maalesef ikinizde de bunu söyleyecek sıfat göremiyorum.
Oysa ki bu insanların 1 defalık yardıma ihtiyacı yok. Bu insanların evlerine helal ekmek götüreceği işe ihtiyacı var, aşa ihtiyacı var. Bu insanların umuda ihtiyacı var.
Benim bir tek derdim var; o da bu kirli siyasi oyunlar içerisinde İYİ Parti olarak, Zafer Sarıkeçe olarak Keşan’ı bugün içinde bulunduğu bu kötü durumdan çok daha iyiye taşımak.
Ben burada doğdum, bu şehrin sokaklarında büyüdüm, bu şehrin ekmeğini yedim. Keşan’ın sorunlarını biliyorum. Bu şehrin sorunlarını derdini biliyorum.

Kıymetli hemşerilerim;
Seçim günü sandığa gidip oyunuzu bana verdiğinizde, sadece oyunuzu bana vermiş değil, Keşan’ın geleceğine ve iyiliğine oy vermiş olacaksınız. Tüm bu kirli siyasete dur diyeceksiniz.
Keşan’ın güzel insanları; bizim derdimiz başka, bizim derdimiz millet, bizim derdimiz ekmek, bizim derdimiz gençlerimiz, bizim derdimiz eğitim, bizim derdimiz kadınlarımız. Biz bunun için yola çıktık.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu