Asayiş

Hırsızlık olayı şüphelileri yakalandı, ürünleri satın alan kişi hakkında işlem başlatıldı

Keşan’da polisin izini sürdüğü hırsızlık olayının şüphelileri yakalandı. Çalınan eşyaları satın alan şahıs hakkında işlem başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre meydana gelen hırsızlık olayları hakkında çalışmalarına devam eden Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, B.A. ve Y.E.G. isimli iki şüphelinin izini sürdüğü sırada, B.A. isimli şahsın evini tespit etti. Yukarı Zaferiye Mahallesi’ndeki bir eve şüpheliyi yakalamak üzere giden polis ekiplerini şüphelinin annesi karşıladı.
Çalınarak eve getirilmiş 2 adet televizyonu ve 3 adet telefonu teslim alan polis, daha sonra ulaştıkları şüpheli Y.E.G.’yi sorguladı.


Şüpheli, T.T. isimli bir kişinin Aşağı Zaferiye Mahallesi’ndeki bir başka adresten televizyon çaldığını söylerken bu sırada iş yeri sahipleri olan G.K ve L.K. isimli kişiler de işyerlerindeki hırsızlık olayı için şikayete geldi. Bir önceki gün B.A. isimli şüphelinin işyerlerinden hırsızlık yaptığını söyleyen mağdurların ifadeleri sonrasında, şahıs hakkında soruşturma başlatılırken, aynı zamanda çalınan eşyaları satın alan Ş.Z. hakkında da ‘Suç Eşyasının Satın Alınması’ konulu bir başka soruşturma daha başlatıldı.
Süpheli B.A. ve Y.E.G. gözaltına alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu