Genel

Genel Kurul’da konuşan Helvacıoğlu’ndan sanayi esnafına serzeniş: “Kulağıma eleştiriler geliyor”

Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2021 yılı olağan genel kurul toplantısı geçtiğimiz gün yapıldı. Kurulda konuşan Kooperatif Başkanı Hakan Gürel, 12 yeni işyerinin olacağı ilave sosyal tesis yapılması için ortaklar ile projeyi paylaşırken, genel kurulda konuşan Helvacıoğlu, Keşan’da 2 bine yakın ruhsatsız işyeri bulunduğunu ve denetime başladıklarını söyledi.

Kurulun açış konuşmasını S.S Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Gürel yaptı. Kooperatife ait 702 ada 1 parselde bulunan arsaya ilave sosyal tesis yapılarak, 12 adet işyeri yapımı projesiyle ilgili ortaklara bilgi verildiği genel kurulda, ortaklar, işyerleriyle ilgili ön araştırma yapılması için yönetime yetki verdi. Ayrıca, Sanayi Sitesi’nin artık ihtiyaçları karşılayamaması nedeniyle yeni işyerleri yapılmasının görüşülebilmesi adına yönetime yetki verildi. İdari bina önündeki alanın düğün salonu olarak kullanılıp kira için yönetime yetki verildiği genel kurulda, Mustafa Helvacıoğlu da konuşma yaptı.

“Keşan’da 2 bine yakın ruhsatsız işyeri var”

Herkesin birbirine muhalefetlik yapması durumunda Keşan’ın ileri gidemeyeceğini vurgulayan Helvacıoğlu, “Umurumda olan Keşan’ın gelişmesi, Keşan’ın birlik ve beraberliğidir. Sanayi Sitesi’nin 40 yıldır girişi yoktu. Katılım yolunu unuttuk bile. Eren Bülbül Parkı yaptık. Sizin alanınıza yaptık. Sizin yapmanız gerekeni yaptık. Para mı kazanıyor belediye? Siz hava alın, sizin çocuklarınız oynasın diye yaptık. Sizin yerinize para harcadık. Beraber hareket edince olmayacak iş yok. Hakan Başkanım buraya tek başına parke taşı istemeye gitseydi Vali Bey verir miydi? Ancak Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Belediyesi ile birlikte olunca Vali Bey de bu birlikteliği görünce taşı verdi. Eren Bülbül Parkı, Muhtar Ali Çevikel Caddesi TIR parkı gibiydi. Güzel şey olunca mutsuz olmamalıyız. Arsa yine kooperatifin arsası. Para kazanmak istiyorsanız kiraya verin. Kulağıma eleştiriler geliyor. Biz para kazanmak için yola çıkmadık. Yılsonuna kadar yol çalışmalarını tamamlayacağız. Kaldırım çalışmaları da başlıyor. Keşan’a 6 km asfalt aldık. Bu yıl Keşan’ın asfalt işinin yarısı sanayiye. 3 km yolun maliyeti 7,5 milyon TL. 400 esnafımızın çalışma şartlarının iyileşmesi lazım. Salim Başkan döneminde asfalt için 200 bin TL katkı istedik. Şimdi sanayi de kendi kalesine gol attı, belediyenin de 7,5 milyon TL’si gidiyor. Temizlik için sürekli çalışanlar var. Keşan’da 2 bine yakın ruhsatsız işyeri var. Sayıştay’dan tenkit yedik. Ruhsat denetimine çıktık. O yüzden ruhsat denetimini Helvacıoğlu değil belediye yapıyor. Emek ve alın terinin her zaman destekçisi olmalıyız. Etrafımızda 1 milyon nüfus var ve en güçlü yer Keşan. Çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Genel kurul, yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu