Genel

Erikli Kerami Mercan Semt Polikliniği’ndeki doktor sıkıntısı tekrar gündeme geldi

Hayırsever Mercan ailesi tarafından Erikli’de yaptırılan ‘Kerami Mercan Semt Polikliniği’ndeki doktor eksikliği konusu yeniden gündeme geldi.
Müjgan Mercan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun geçen hafta gerçekleştirilen açılış töreninin ardından istasyonun gezildiği sırada Tolga Mercan ve Müjgan Mercan, Erikli Kerami Mercan Semt Polikliniği’ndeki sıkıntılara değinerek, yetkililerden bu konuyla ilgilenilmesini istedi.

Müjgan Mercan: “Polikliniğin bu hali beni çok üzüyor

Açılışa katılan Edirne Vali Vekili Zafer Karamehmetoğlu, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, İl Sağlık Müdürü Umz. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Keşan Belediye Başkan Vekili Şafak Uslu, Mercan ailesi kurdele kesiminin ardından istasyonu gezdi.
Protokol üyeleri istasyonu çok beğendiklerini belirterek Mercan ailesine bir kez daha teşekkür etti.
İstasyonun gezildiği sırada Erikli’deki polikliniğin durumunu değerlendiren Müjgan Mercan, vatandaşların bu hizmet noktasından yeterince faydalanamadığını belirterek, kadro ve saat konusunun gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti.
“Polikliniğin bu hali beni çok üzüyor.” diyen Müjgan Mercan, “Canı gönülden yapılan bu yatırımların sonuçlarını da görerek mutlu olmak istiyoruz. Ancak şikayetler var. Erikli’de bulunduğumuz sürede kendimiz de bazı olaylara şahit oluyoruz. Gerektiği gibi işletilemiyor ve bu durumdan insanlar şikayetçi. Poliklinikte hasta bakmaya doktor yok. Acil durumlarda müdahale edecek personel yok. Bu büyük bir sorumluluk. Ne olur burası için bir an önce harekete geçin ve uygun şekilde ihtiyaca cevap verecek hale getirin. En azından bir tane pratisyen doktor ve bir hemşire nöbetçi kalabilsin. İnsanlar da kendini güvende hissedebilsin. Polikliniğin üst katında 4 doktorun kalabileceği imkanlar var.” dedi ve polikliniğin yaz aylarında gece gündüz açık kalmasının yararlı olacağını söyledi.

“Yazın 250 binin üzerinde nüfusa ulaşan Erikli’de 1 doktor var”

Tolga Mercan da Erikli Kerami Mercan Semt Polikliniği’nde 2 veya 4 doktorun çalışabileceği ortamın olduğunu vurgulayarak, “Edirne’nin genel nüfusu 400 bin civarında ve asistanlar dahil ortalama bin 300 doktor bu nüfusa hizmet ediyor. Yazlık yerlere 3 aylık yaz sezonunda 250 binin üzerinde insan geliyor ve bu insanlara sadece 1 tane doktor bakıyor. Burada bir dengesizlik var. Bu yaz sezonlarında bu konuda biraz daha özen gösterilebilmeli. Orada 2 veya 3 doktorun çalışabileceği bir ortam var.” diye konuştu.
Edirne Vali Vekili Zafer Karamehmetoğlu konuyla ilgilenilmesini istemesini üzerine İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım da Keşan Devlet Hastanesi Baş Hekimi Opr. Dr. Recep Vural’dan bilgi istedi.
Recep Vural’da gerekli bilgilendirmede bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu