SON DAKİKA

Erdal Akgün adaylıktan çekildi

CHP Edirne İl Başkanı Adayı Erdal Akgün, adaylık sürecinde bazı CHP’li belediye başkanlarının delegeler üzerinde baskı kurduğunu öne sürerek, il başkanlığı adaylığından çekildiğini açıkladı.
Erdal Akgün, 24 Eylül 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek il kongresi öncesi, CHP Edirne İl Başkanlığı için adaylığını 20 Eylül Çarşamba günü Keşan’da, CHP İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısı ile açıklamıştı.

Edirne’de bugün basın mensuplarıyla bir araya gelen Akgün, “Ben taban dedim, ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin öz evlatları dedim. Edirne’de CHP’de siyaseten zenginleşenlere karşı siyasetin zenginleşme yeri olmadığını Edirne insanına kanıtlamak için yola çıkmıştım. Ama Edirne’mizde belediye başkanlarımızın delegeler üzerindeki baskıları yüzünden başarı şansım sıfıra düşmüştür. Maalesef biz ülkedeki tek adama karşıyken, Edirne’deki CHP’li belediye başkanlarının tek adamda karar kılmaları neticesinde adaylığımı sonlandırmış bulunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Siyaset yaparak zengin olanlar bizden değildir”

“Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan sevgimiz devam edecektir. Partimize küslük olmayacaktır.” diyen Akgün, sözlerinin devamında şunları söyledi:
“78 imzaya ulaşmıştık. Akşam 18’e düştü. Bu sabah 9’a düştü. Mücadele edecek gücüm kalmadı. Benim partililerim böyle istiyorsa böyle olsun. Hiçbir yerde hiç kimsenin adını kullanmadan konuşmuş olduğum kelimelerden bazı insanların rahatsız olmasının mutluluğunu yaşıyorum. CHP’de siyaset yapmak, zengin olmak değildir. Siyaseten zengin olmaya gelenlere karşı mücadelem sonuna kadar devam edecektir. Siyaset yaparak zengin olanlar bizden değildir. Asla ve asla Cumhuriyet Halk Partili olamazlar.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu