Haberler

“Emlak Danışmanlığı Sınavları” gerçekleştirildi

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) tarafından kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri, “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen “Sorumlu Emlak Danışmanlığı” sınavları Keşan Ticaret ve Sanayi Odasın’da 9 Mayıs 2019 Perşembe ve 10 Mayıs 2019 Cuma günü gerçekleştirildi.

Yazılı ve uygulamalı olarak iki oturumda gerçekleşen sınavlarda başarılı olan emlakçılar, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacak.

Emlakçılık ve gayrimenkul sektörünün kurallarını yeniden belirleyen “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” kapsamında 5 Aralık 2019 tarihinden itibaren mesleki yeterlilik belgesi olmayan kişiler, pazarlama ve satış faaliyeti yapamayacak. Ayrıca Ticaret İl Müdürlüklerinden yetki belgesi almayanlar, ruhsat alamayacak ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteremeyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı