GündemKeşanYaşam

Çatılarda oluşan buz kütlelerine dikkat! Zabıta uyardı, İtfaiye temizledi!

Keşan’da 9 Ocak Salı günü yağan kar ve ardından sıcaklığın sıfırın altına düşmesiyle yollarda, kaldırımlarda ve çatılarda oluşan buz kütleleri, güneşin kendini göstermesi ve sıcaklığın yavaş yavaş yükselmesiyle erimeye başladı.

Halk pazarının da kurulduğu bugün, her cumartesi olduğu gibi, kalabalık ve hareketli günlerinden birini yaşayan Keşan’da, eriyen buz kütleleri vatandaşlar için tehlike yarattı.

Keşan’ın çarşı merkezinde, Alparslan Türkeş Meydanı’nı Cumhuriyet Meydanı’na bağlayan İsmet İnönü Caddesi üzerindeki bir binanın çatısında oluşan ve güneşin etkisiyle eridiği için parçalar halinde kopmak üzere olan buz kütleleri vatandaşları tedirgin etti.
Haber verilmesi üzerine binanın önünde önlem alan ve kaldırımda yürüyen vatandaşları ikaz eden Keşan Belediyesi Zabıta ekipleri, çatıyı işaret ederek vatandaşlardan yolun diğer tarafındaki kaldırımdan yürümelerini istedi.

Keşan Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ve çatıda oluşan buz kütlelerinin temizlenmesiyle vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

Zabıta ve İtfaiye ekipleri, her ne kadar erimeye başlasa da, çatılarda yoğun buz tabakalarının olabileceğini belirterek vatandaşları, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu