Haberler

Aksal, “TBMM’nin açılışı ile başlayan şanlı yürüyüşümüz, 100 yıl sonra aynı heyecanla devam ediyor”

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında,  23 Nisan akşamı saat 21.00’de tüm halkı evlerinin balkonlarından İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Aksal, 23 Nisan nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bizlere bu güzel ülkeyi ve bu bayramları armağan eden ecdadımızla ne kadar övünsek azdır. 
TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temel dayanaklarının, milli egemenlik ve milli irade olduğunu hiçbir zaman unutmadan, milli birlik ve bütünlük içinde büyük Türkiye’yi inşa etme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 
23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla başlayan büyük ve şanlı yürüyüşümüz, 100 yıl sonra aynı heyecan ve azimle devam etmekte.
Gazi Meclisimizin bu kutlu yürüyüşüne halel getirmeden, birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek, 100 yılda atlatılan onlarca badireden sonra yine ortak ideallerde buluşarak, Türkiye’nin ve dünyanın geçtiği olağanüstü dönemden de alnımızın akıyla, güçlenerek çıkacağımızdan hiç şüphe duyulmaması gerekir.
Dünyada kuruluşu ve işleyişi bakımından örneği olmayan TBMM, dünya parlamentoları arasında da en itibarlı meclislerden biridir. Kurulan devletler, parlamentolarını sonradan oluştururken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün önderliğinde oluşturulan İlk Meclisimiz ise ilelebet yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur. 
TBMM, bu yönüyle, kurtuluşun ve kuruluşun da nüvesidir. 
TBMM, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefleri doğrultusunda her dönem üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmiş, milletin övünç kaynağı olmuştur. 
Türkiye’nin 100 yılına ışık tutan TBMM, inanıyorum ki yüzyıllar boyunca bu güzel ülkenin geleceğini aydınlatacak, gençlerimize ilham olacaktır. 
Türkiye, son yıllarda yaptığı köklü reformlarla birçok kazanım elde ederken, bu başarıda TBMM’nin rolü de büyük olmuştur. Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olacağına, yaşanılan sorunların tümünü bertaraf edeceğine inancım tamdır.
Yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan edilen bu bayram vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki; gelişmiş, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir Türkiye, çocuklarımıza bırakacağımız, vereceğimiz en güzel hediye olacaktır. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklar aracılığıyla Türkiye’nin barış, dostluk, kardeşlik mesajının tüm dünyaya yayıldığı özel bir bayramdır.
Bu yıl dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle kısıtlı imkanlarla kutlansa da coşkumuzun tüm dünyaya yayılması engellenememiştir. 
23 Nisan akşamı saat 21.00?de bütün Edirneliler?i evlerinden, balkonlardan İstiklal Marşı okumaya davet ediyorum.
Dünya çocuklarının bayramını kutlar, nice yüz yıllar boyunca bayramın kutlanacağını vurgulamak isterim. 
Bu özel bayramı sadece Türkiye’nin değil tüm dünya çocuklarına armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi saygıyla anıyorum.  
Bu vesileyle yarın başlayacak Ramazan ayının da milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.” 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu