Siyaset

AK Parti’de yerel seçimler için temayül yoklaması yapıldı

AK Parti’de belediye başkan adaylarının belirlenmesi sürecinde, üyelerin eğilimini belirmeyi hedefleyen temayül yoklaması, 26 Kasım Pazar günü Türkiye genelinde 81 ilde, eş zamanlı ve dijital ortamda gerçekleştirildi.

Trakya’da da AK Parti Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli il başkanlıklarınca 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’ne yönelik temayül yoklaması dün yapıldı.

Edirne İl Başkanlığında dijital ortamda yapılan temayül yoklamasına katılan İstanbul Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, serhat şehri Edirne’de gerçekleştirecekleri temayül yoklamasının hayırlı olmasını diledi.

Elektronik ortamda gerçekleştirilen yoklamanın AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlandığını belirten Demir, “Demokrasi açısından örnek teşkil edecek güzel bir çalışma. Teşkilat mensubu arkadaşlarımızın önümüzdeki yerel seçimlerde eğilimlerini, tercihlerini tespit amacıyla yoklamayı yapıyoruz.” dedi.

Eski bir belediye başkanı olarak Edirne’yi yakından takip ettiğini dile getiren Demir, kenti hakkı olan AK Parti belediyeciliği ile tanıştıracak bir adayla seçime katılacaklarını kaydetti.

İl Başkanı Belgin İba da yoklamanın yoğun katılımla sürdüğünü ifade etti.

Edirne ve ilçe belediye başkanlıkları için oylama yapıldığını kaydeden İba “Herkes kimi aday görmek istiyorsa, adaylarımızın dışında görmek istediği bir aday varsa onu da tercih edebiliyor. Parti içi demokrasi bizim için çok önemli, hayırlı olsun diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Edirne ve ilçelerde hizmete talip olduklarını dile getiren İba, seçimlerde tüm ilçeleri ve merkezi kazanmak istediklerini kaydetti.

Programa, Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt, MKYK Üyesi Melek Şimşek, Kadın Kolları MKYK Üyesi Gülcan Altundal Chorghay, partililer ile aday adayları katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu