Genel

TYBB Edirne Şubesi’nin vefa ödüllerinin ilki sahiplerini buldu

TYBB Edirne Şubesi’nin Gazetecilik Vefa Ödüllerinin ilki Enez’de gerçekleştirildi

Enez Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene Enez Belediye Başkan Vekili Mustafa Çayır,TürkiyeYerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Gökhan Tuzladan ve Orçun Oğuz ile Enezli  Merhum Gazetecilerden İbrahim Bitikli’nin oğlu Yalçın Bitikli, Tuncay Çekver’in eşi Fethiye Çekver,  Coşkun Erkılıç’ın  eşi Müşerref Erkılıç ve Ulaş Demiray katıldı.

TYBB Şube Üyesi Arzu Dağ’ın sunduğu program Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve basın şehitleri arasında saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Törende konuşan TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, bu tören için yönetim kurulu olarak büyük bir uğraş içinde olduklarını belirterek “Gazetecilik Vefa Ödülleri için uzun süreden beri meşakkatli bir çalışma sürdürdüklerini belirterek, bu anlamda tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür etti.

Demir’den sonra söz alan Enez Belediye Başkan Vekili Mustafa Çayır da böyle anlamlı bir töreni orgazine eden TYBB Edirne Şubesi’ne teşekkür ederek “Enez’e hizmet etmiş ve hayatını kaybeden gazeteci büyüklerimize vefa gösterilmesine biz e Enez Belediyesi olarak destek verdik.” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Ulaş Demiray’a plaketi TYBB Edirne Şube Başkan Yardımcısı Gökhan Tuzladan tarafından takdim ediirken, merhum Coşkun Erkılıç‘ın plaketi TYBB Edirne Başkan Yardımcısı Orçun Oğuz tarafından eşi Müşerref Erkılıç’a sunuldu. Merhum Tuncay Çekver’in plaketi TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir tarafından eşi Fethiye Çekver’e, İbrahim Bitikli’nin plaketini de Enez Belediye Başkan Vekili Mustafa Çayır oğlu Yalçın Bitikli’ye takdim etti .

Türkiye Yerel Basın Birliği’nden İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal’a ziyaret gerçekleştirildi.
TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir ile Başkan Yardımcısı Orçun Oğuz, dün İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette TYBB’nin Gazetecilik Vefa Ödülleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Törenin İpsala Kurtuluşu’nun 100.yıldönümündeki etkinlikler içerisinde yer alması konusunda görüş birliğine varıldı.
Etkinliği Türkiye Yerel Basın Birliği gerçekleştirecek ve İpsala Belediyesi de bu etkinliğe destek verecek.
Program tarih ve saatinin önümüzdeki günlerde kesinleşeceği ve kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.
Öte yandan TYBB Edirne Şubesi tarafından Saros ve çevreye duyarlılığı nedeniyle 20 Kasım akşamı İpsala’nın kurtuluşu nedeniyle konsere verecek Haluk Levent’e de Çevre Ödülü takdim edileceği de belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu