GündemSiyaset

Nuran Uslu’dan CHP’li Seyit Torun’un açıklamalarına sert cevap

Beyendik Belediyesi’nin önceki dönem Belediye Başkanı ve şuanda Keşan Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Nuran Uslu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile beraberindeki bazı CHP’li milletvekillerinin, Beğendik Belediye Başkanlığı döneminde kendisiyle ilgili suçlamalar yaptığını dile getirip açıklamalarda bulundu. 3 dönem yerine getirdiği belediye başkanlığı dönemi için “Borç batağında, hizmet üretemeyen bir belediye devir aldım” diyen Uslu, ” Nuran Uslu, orada görev yapmasaydı, orada belediye başkanı değil, muhtar adayı olabilirdi.” sözleriye Muhammet Örnek’e çıkıştı.

“Bu açıklamanın neresini düzelteyim bilemiyorum”

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı binasında Nuran Uslu’nun yanı sıra, AK Parti Keşan İlçe Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk Başkanı Serkan Balcıoğulları, AK Parti Beyendik Belde Başkanı Salim Değişçi ile Beyendik Belediye Meclisi’nin AK Parti’li üyeleri, AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ile bazı partililerin de katıldığı basın toplanasındaki açıklamasına CHP’li heyetin proje üretmek, neler yapılacağını ve neler yaptıklarını anlatmak yerine, şahsına yönelik suçlamalarda bulunduklarını kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Torun açıklamasında şahsımı kastederek diyor ki;  “4 dönem görev yapmış AK Partili başkan ne kanalizasyon yapmış, ne içme suyu getirmiş, ne yolları yapmış, ne belediye binasını yapmış. Bunları yapmadığı gibi bir yığın borç bırakmış” diyor. Şimdi ben bu açıklamanın neresini düzelteyim bilemiyorum… Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki; Beğendik’te 4 dönem değil 3 dönem başkanlık yaptım. Personeline aylarca maaşlarını, SSK ve Emekli Sandığı primlerini ödemeyen, araçlarında mazot olmayan; esnafa yüklü borcu olan, bu nedenle esnafın mal ve hizmet vermediği; sadece Hacıköy içme grubuna 700 bin TL borcu olan, borç batağında, hizmet üretemeyen bir belediye devir aldım.” dedi.

“Orada belediye başkanı değil, muhtar adayı olabilirdi”

Sözlerinin devamında “Nuran Uslu olmasaydı, Örnek ancak muhtar adayı olabilirdi” diyerek konuşan, Uslu “O günkü belediyenin bütçesi 100 bin liraydı. Nuran Uslu, orada görev yapmasaydı, 1000 konutu yapmasaydı Çamlıca, Mecidiye gibi bir çok yerde olduğu gibi Beğendik de şu anda muhtarlık olacaktı. Orada belediye başkanı değil, muhtar adayı olabilirdi.” İfadelerini kullanırken, “Bizler bütün bu hizmetleri yaparken ne ağladık ne de sızladık. İşimize bakıp Beyendik’i daha da iyi yerlere getirmek için hizmet ürettik ve gecemizi gündüzümüze kattık. Sayın Başkan; bu makamlar ağlama ve sızlama yeri değil, icraat yapma makamlarıdır. Çünkü iyi bilmelisiniz ki; bahaneleri olanlar asla kazanamaz. CHP Genel Başkanı’nın bu tutum ve tavırları; halkımız dikkatli ve uyanık bir şuurla izlenmelidir. Yaptığımız tüm bu hizmetleri görmezden gelip yapılan hizmetlere şaşı bakışları, iyimserliğimizin önüne set çekmektedir.” diye konuştu.

“Seçilmek için vaat ettiklerini seçildikten sonra unutmamalı”

Halkından kopmayan ve bağrından çıktığı Beyendik’e sırt çevirmeyen bir belediye olmakla gurur duyduklarını vurgulayan Uslu, şunları söyledi; “Beğendik’e hezimeti değil, hizmeti sunmaktan gurur duyduk. Her zaman dile getirdiğimiz gibi; kısır çekişmelerin ve taş atmanın değil, taş üstüne taş koymanın peşinde olduk. Şimdi gelelim CHP’li Beğendik Belediye Başkanı Sayın Muhammet Örnek’in vaatlerine; ne vaat ettiler kısaca hatırlatayım; Yeni Mahalle Meydan Projesi, piknik bahçeleri, kurban kesim ve adak merkezi, kadın gelişim ve gençlik merkezi, mera barınakları, bisiklet ve yürüyüş yolları, Keşan pazarına BEYMAR açmak, hobi bahçeleri, sevimli dostlar barınağı, otoparklı düğün salonu, mezarlık projesi, spor kompleksi, Beykent Yaşam Merkezi ve çevre duvarı, belediye hizmet binası ve meydan projesi, minik eller kreşi, sağlık evi, hasta nakil aracı, güzel yollar güzel sokaklar. Sayın Genel Başkan Yardımcısı kendi belediye başkanına bu vaatlerden hangileri yapıldı diye sordu mu? Ben sorayım; sizce bu vaatlerden kaçı hayata geçirilmiştir? Bir Belediye Başkanı bulunduğu koltuktan güç almaz, almamalı. O koltuğa ve makama güç vermelidir. Seçilmek için vaat ettiklerini seçildikten sonra unutmamalıdır. Personelini odasına toplayıp; ‘bu koltuk var ya bu koltuk, bir kanun yapamaz, bir de adam asamaz’ deyip emekçisini tehdit edemez.”

“Biz yine de sana çakma öğretmen demiyoruz”


Nuran Uslu
‘nun ardından, Salim Değişçi söz aldı. Beyendik Beldesi’nin, 15 yılının AK Parti’li Belediye Başkanı olan Nuran Uslu tarafından idare edildiğinin altını çizen Değişçi, , su projesini sahiplenmemesi gerektiğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı: “Örnek başkan, bu işler yapılırken sen özel bir kolejde sözleşmeli beden eğitimi öğretmenliği yapıyordun. Sözleşmeli diyorum çünkü sen de KPSS’yi kazanamamış öğretmendin. Biz yine de sana çakma öğretmen demiyoruz. Sen de bu suyu sağda solda söyleyip ‘ben yaptım’ diye sahiplenme. Bence 2 yıl geciktirdiğin için vatandaşlardan özür dilemelisin. Biz sana bir şey yapmadın demiyoruz. Mesela mitinglerinde seni destekleyen gençlere iş sözü verdin. Bazılarının işini yaptın. Keşan Belediyesi’nde işini bırakıp sana desteğe gelen, senin gibi sözleşmeli öğretmenlik yapana sen de hakkını verdin. 2 kişiye kadro verdin. Bunların işleri vardı. Başka gariban, yoksul, fakir evladı bulamadın mı? Burada sizin genel başkan yardımcınız yeraltı kanalizasyonu siz yapmışsınız diye söz etmiş. Düzeltme gereği duymadınız mı?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu