BölgeGenelKeşanSağlıkSektörel

Müjgan Mercan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu törenle açıldı

Haziran ayında hizmet vermeye başlayan ve hayırsever Mercan ailesi tarafından yaptırılan “Müjgan Mercan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” bugün gerçekleştirilen törenle açıldı.

Saat 14.00 sıralarında gerçekleştirilen açılış törenine; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Şafak Uslu, Keşanlı hayırsever iş insanı Tolga Mercan, Müjgan Mercan, Mercan ailesi, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, 112 sağlık personeli ve UMKE ekipleri katıldı.

Yıldırım: “Mercan ailesinin 10 yılda sağlık sektörüne kazandırdığı 3’üncü acil sağlık hizmetleri istasyonu”

Törenin açılış konuşması İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

Devlet tarafından Edirne’de sağlık sektörüne yapılan yardımlara değinen Yıldırım: “Son 10 yıl içerisinde hastaneler, acil sağlık hizmetleri istasyonları, aile sağlığı merkezleri olmak üzere Edirne’de yaklaşık 1 milyar 600 milyon TL üzerinde sağlığa yatırım yapıldı.  Son 10 yıl içerisinde sadece bunlarla sınırlı kalınmadı. Bugün de gördüğünüz gibi devletimiz ve milletimiz iş birliği içerisinde bulundu.
Sayın Mercan ailesi 2013 yılında Keşan merkezde ‘Kerami Mercan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu yaptılar. Yine 2016 yılında Erikli bölgemizde Keşan Devlet Hastanemize bağlı Erikli Ek Hizmet Ünitemiz ve Kerami Mercan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz açıldı. Mercan ailemiz yine bağışta bulunup hayırseverliğini göstererek, kendileri bu güzel çalışmaları yaptılar.  Bugün de o güzel çalışmalarına bir yenisini daha eklediler. 2013’ten 2023’e kadar geçen bu 10 yıllık süreçte toplam 3. acil sağlık hizmetleri istasyonu ve buna ek olarak Keşan Devlet Hastanesine bağlı olan Eriklideki ek hizmet ünitesini yaptılar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Devletimiz nasıl son 10 yılda hemen hemen tüm sağlık tesislerimizi yenileyip halkımıza daha iyi hizmet etmek için gayret ettiyse, devlet millet işbirliğiyle değerli bağışçılarımız ve hayırseverlerimiz baştan sona her şeyi anahtar teslim şekilde kendileri yaptılar. Tolga Mercan beyefendi ve Müjgan Mercan annemiz başta olmak üzere tüm Mercan ailesine teşekkür ederim.” dedi.

Karamehmetoğlu: “Sağlık olmayınca hiçbir şeyin değeri yok”

Yıldırım’ın ardından konuşan Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu ise şunları söyledi:
“Başta hayırsever ailemiz olmak üzere bu güzel hizmete vesile olan herkese çok teşekkür ederim. Atalarımız “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi‘ diyerek sağlığı yüceltmişler. Sağlık olmayınca hiçbir şeyin değeri yok. Bu manada, bu acil istasyonumuz güzel hizmetler verecektir. Mercan ailemize daha önce yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Bu hayırsever insanlarımızın ülkemizde çoğalıp, kamu hizmetlerine desteklerinin devamını diliyoruz.”

Fatma Aksal: “112 acil sağlık hizmetleri saniyelerle hayat kurtarıyor”

Son olarak konuşan Milletvekili Aksal, şunları söyledi:
“Son 21 yılda Türkiye’de sağlık alanında çok büyük yatırımlar yaptık. Devlet ve millet el ele verince bu yatırımların önemi daha çok artıyor. Başta Müjgan Mercan hanım ile evlatları başta olmak üzere Mercan ailesine özellikle bölgemizde acil sağlık hizmetlerine verdikleri destekler için çok teşekkür ediyorum. Sizlerin de bildiği gibi 112 acil sağlık hizmetleri saniyelerle hayat kurtarıyor. O yüzden bu gölgede de böyle bir hizmetin olması çok önemli. Son olarak rahmetli Kerami Mercan Beyi rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Müjgan Mercan ile Tolga Mercan’a sağlık sektörüne gösterdikleri destekler ve yardımlarından dolayı Edirne Valiliği tarafından hazırlanan plaketler Zafer Karamehmetoğlu ve Fatma Aksal tarafından takdim edildi.
Müjgan Mercan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokol istasyon merkezinin içerisini gezdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu