Haberler

Lokanta, kafe ve kıraathaneler bugün müşterileri ile buluştu

Yeni normal düzene geçiş kapsamında 1 Haziran itibariyla kafe ve resotoranlar ile birlikte kahvehaneler de kapılarını açtı. Sabahın erken saatlerinde çok özledikleri kıraathanelere gidenler, masalarına gelen çaylarıyla hasret giderdi.

1 Haziran itibare itibariyle yeni kurallar ile birlikte açılan kahvehaneler müşterileri misafir etmeye başladı. Maske takmanın zorunlu oldu, masa ve sandaleyelerin arasının açıldığı işletmelerde oyunlar da rafa kalktı.
Bugün itibariyle yeni normal düzene göre açılan kahvehanelere gelen müdavimleri çok özledikleri çaylarını yeniden içebildi.
Evde içtikleri çayın yerini, burada içtiği çayın yerini tutmadığını söyleyen vatandaşlar, “Süreç boyunca evde hanımla birlikte çayımızı içtik, yerini tutmadı ama yapacak bir şey yok, sağlığımız için evde kalmamız gerekiyordu” dedi.


Öte yandan maske zorunluluğu dolayısyla, çay içmek konusunda aklı karışan bazı vatandaşlar ise, “Yasak ama çayı içmek için maskeyi çıkarıyoruz? Ağız maske ile kapalıyken nasıl içeceğiz ki? Pipetle de içemeyiz, meyve suyu değil ki bu” diyerek konuyu kavramaya çalıştı.
Birden fazla kişinin temas edeceği için yasaklanan iskambil, tavla ve okey gibi oyunların rafa kaldırıldığı kahvehanelere gelen vatandaşar ile “Bir süre daha dişimizi sıkıp bekleyeceğiz, karar doğru; belki internetten oynarız oyunları” dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu