Genel

İpsala’da meclisin encümen seçimi konuşuluyor! Millet ittifakı karşı karşıya mı geliyor

İpsala Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında yapılan encümen üyesi seçiminde CHP’li Meclis Üyelerinin AK Parti grubunun adayına oy verdiği iddia edilirken, oylama sonucunda encümen üyeliğine CHP ve AK Parti gruplarının adayları seçildi.

İpsala Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısı 7 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirildi. CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş ve AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş‘un toplantıya birlikte giriş yapmaları dikkat çekerken, Meclis toplantısında yapılan encümen üyeliği seçiminde beklenmedik bir sonuçla karşılaşıldı.

CHP, AK Parti’nin adayını mı destekledi?

CHP’nin 2, AK Parti ve İYİ Parti’nin 4’er meclis üyesinin bulunduğu İpsala Belediye Meclisi’nde, gizli oylama ile yapılan encümen üyeliği seçiminde, AK Parti’li Meclis Üyesi Ogün Kurt 6, CHP’li Meclis Üyesi Gürel Kale 10 oy alırken, İYİ Parti’li Meclis Üyesi Nuri Kavakkorulu ise 4 oy aldı. Bu sonuçlara göre, Kurt ve Kale encümen üyeliğine seçilirken, CHP’nin İYİ Parti’nin adayı Kavakkorulu‘ya değil, AK Parti’nin adayı Kurt‘a oy verdiği iddia edildi. Bu sonuç, “İpsala’da Millet İttifakı karşı karşıya mı geliyor?” sorusunun kamuoyunda konuşulmasına neden oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu