GenelKeşanKÜLTÜRSANATYaşam

Helvacıoğlu: “Keşan’ımızın simgesi haline gelecek”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Kent Meydanı projesinde yer alan tören alanı için hazırlanan Atatürk Anıtı ve rölyeflerin son durumunu sosyal medya hesabından paylaşarak, yeni meydan için; “Keşan’ımızın simgesi haline gelecek.” dedi.

“Kent Meydanımızı şereflendirecek Atatürk Anıtına kavuşmaya az kaldı.” diyen Helvacıoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği bu vatana en iyi şekilde hizmet etmek adına çalışmalarımızı sürdürürken, Keşan’da onun hatırasını her daim canlı tutacak anıt oluşturmak için planlamalarımıza devam ediyoruz. Kent Meydanı projemiz içerisinde yer alan tören alanımızdaki Atatürk Anıtımız, çevre düzenlemeleri ile Milli Mücadelemizi ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu betimleyen rölyefleriyle birlikte Keşan’ımızın simgesi haline gelecek.” diye konuştu.

Helvacıoğlu, meydan projesi konusunda daha önce yaptığı açıklamalarda, projede yer alan Atatürk Anıtı’nın Trakya Bölgesi’ndeki en büyük anıt olacağı bilgisini vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu