HaberlerSektörelSiyaset

Gaytancıoğlu: “Hastanelerden randevu alamayan vatandaşın sağlığı gasp ediliyor!”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada, vatandaşların hastanelerden randevu alamamasını gündeme getirdi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, konu ile ilgili konuşmasında şunları söyledi:

“Özel hastane zinciri sahibi Sağlık Bakanı, son dönemde her ne kadar sağlıksız şeyler söylese de, maşallah çok sağlıklı görüyoruz ama halkımızın sağlığı için aynı şeyleri söylememiz mümkün değil.

Vatandaş hastanelerden randevu alamıyor. ‘Hastanelerde kuyrukları kaldırdık.’ diyenler, bırakın taşrayı, Edirne gibi sağlık altyapısının güçlü olduğu yerde randevu almayı denesin; alamıyorsunuz.

Taşraya bakınca durum tam olarak felaket. Başta AKP Genel Başkanı ve Sağlık Bakanı olmak üzere herkesi canlı yayında hastanelerden randevu almaya çağırıyorum! Göz, kulak-burun-boğaz, dâhiliye ve benzeri branşlardan bakalım randevu alabiliyorlar mı?! Kimse randevu alamazsa sıra da olmaz.

Yıllarca emek verilip yetiştirilen bu ülkenin değerli sağlık personeli, AKP yüzünden ülkeden âdeta kaçarcasına gitmektedir, kalanların bir kısmı da daha iyi ücret ve iyi çalışma koşulları için özel hastanelere gitmekte ve AKP de bu genel gidişatı desteklemektedir.
Olan vatandaşımıza oluyor, sağlığı gasp ediliyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu