GenelKeşanUlaşım

Edirne Valiliği ve Aksal’dan Keşan – Enez yolu ihale onayı açıklaması

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, Keşan – Enez yolunun yapımı ile ilgili ihale onayının tamamlandığı ve çalışmalara başlandığı bildirildi.

Kamuoyunda Keşan – Enez yolunun, Edirne’nin 2024 Yılı Yatırım Programında yer almadığı, 5 kilometresi yapılan ancak geri kalan kısmının uzun yıllardır yapılmayı beklediği tartışılırken gelen bu açıklama hem sevindirdi hem de merak uyandırdı.

Edirne Valiliği’nin sosyal medya hesaplarından dün gece saatlerinde yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Özellikle yaz dönemlerinde yoğun olarak kullanılan ve şehrimiz açısından son derece önemli olan yatırım programındaki KEŞAN-ENEZ yolumuzun yapımı ile ilgili ihale onayı tamamlanmış ve çalışmalara başlanmıştır.
İlimize hayırlı olsun.
Bu konuda bizlere destek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu ve Bakanlığımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”

Aksal: “Yatırım programında aramayın”

Edirne Valiliği’ninin duyurusunun hemen ardından açıklamada bulunan AK Edirne Milletvekili Fatma Aksal da, Keşan – Enez yolunun yapımı ile ilgili ihale onayının alındığını ve ihalesinin çok yakın zamanda yapılacağını belirterek, şu bilgilendirmede bulundu:

“Daha önce yatırım programına alınan;
Keşan-Enez Yolunun İhale onayı gelmiş olup ihalesi çok yakında gerçekleştirilecektir.
Keşan Gıda İhtisas OSB ‘nin altyapı ihalesini 31 Ocakta gerçekleştiriyoruz.
Yayla Dalgakıran projesinin yapımına çok yakında başlıyoruz.

Bölgemize hayırlı olsun.”

Aksal, Keşan – Enez yolunun 2024 yılı yatırım programın olmayışını da şu sözlerle açıkladı:

“Daha önce yatırım programına aldırdığımız projelerimizi 2024 yılı yatırım programında arayıp değerli zamanınızı harcamayın. Bulamazsınız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu