Haberler

CHP, Erikli ve Danişment bölgesine dökülen çöpleri eleştirdi; “Orada tam bir çevre felaketi yaşanıyor”

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Erikli ile Danışment Köyleri arasındaki bölgeye çöplerin dökülmesini eleştirdi.

Yöre halkından gelen şikayet üzerine bölgeyi ziyaret ederek incelemelerde bulunan ve fotoğraflar çeken Pekcan; “Konuyla ilgili bir açıklama yapamadan belediye başkan vekilimizden bir açıklama geldi. Bu alanda fotoğraflarda da göreceğiniz gibi tam bir çevre felaketi yaşanıyor. GÜNEKAB’ın ‘2872 sayılı çevre kanunu kapsamında çöp dökülmesi yasaktır‘ tabelasına ve uyarısına rağmen Keşan AK parti belediyesi yörenin bütün çöpünü bu alana döküyor. Bu alana bizim dönemimizde de çöp dökülmüştü. Gelen şikayetler ve uygulamanın yanlışlığı nedeniyle hatadan dönülüp alan temizlenmişti. Ancak bizim dönemimizden sonra yeniden bu alan hata olduğu konusunda uyaranlar tarafından bile isteye çöplük olarak kullanılmaya başlandı. 08 Eylül 2018 Cumartesi günü dönemin AKP ilçe başkanı, ilçe başkan yardımcısı ve çevre mühendisi, ilçe yöneticisi ki; şimdiki ilçe başkanı yine bugünkü gibi basını da yanlarına alarak çöplük alanında bir basın açıklaması yapmışlardı.


Açıklamada;
<Tabelada ‘Temiz bir çevre için çöp atmayın!’ yazıyor ama kendisi çöpleri döküyor.CHP belediyesi insanların sağlığıyla oynuyor. Keşan belediyesi son günlerde vurdum duymazlığı öne çıkartarak insanların sağlığıyla oynuyor. Biz Atatürk’ün ormanlara verdiği değeri koruyacağız. Keşan belediyesi tamamen kendi kafasına göre çalışıyor. Gerekli tedbirler ve izinler alınmamış. Burada tam bir çevre felaketi yaşanıyor. AK belediyecilik ile tanıştığı gün Keşan temizlenecektir. Bu konuyu basın mensupları ile paylaşarak, burada sizlere anlatarak Keşan belediyesinin aslında ne kadar kötü yönetildiğini perçinlemiş olduk. Keşan halkı çevre felaketine duyarsız kalmayacaktır.> ifadelerine yer verilmişti.


Temizlenmiş ve eski haline getirilmiş bu ormanlık alanla ilgili bizim dönemimizde yaptıkları eleştirilerden sonra bu alanı tekrar çöplük olarak kullanmakla ilgili kararı kamuoyuna bırakıyorum. O dönem kendi ağızlarından yapılan açıklamayı dönemin belediyesi için aynen tekrarlıyorum.”
şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu