Haberler

Minibüsçüler Keşan Belediyesi’ne yürüdü

FS. 25 Nolu Keşan Şehiriçi Minibüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri bugün araçlarının bağlandığı ve plakalarının çözüldüğü iddiasıyla yaklaşık 50-60 kişilik bir grup ile Keşan Belediyesi?ne geldi. Belediye Meclis Salonu’nda toplanan minibüsçüler, İzzetiye ve Paşayiğit hatlarının şehir içinden yolcu alması ve yaş haddi ile engelli bireylere uyumluluk konuları ve aynı zamanda kesilen cezaların haksız olduğu yönünde iddialarını gerekçe göstererek Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile konuşmak istedi.Polis ve zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde araçlarında eksiklikler görüldüğü için cezai işlem uygulanan minibüsçüler ilk olarak 15.00 sıralarında bir araya gelerek Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde kendilerine kesilen cezaların haksız olduğu yönündeki tepkilerini dile getirerek basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasının ardından, Helvacıoğlu ile görüşme talebinde bulunmak üzere Keşan Belediyesi’ne yürüdü.  


Belediye binasına giriş yapan kabalık bir grup, başkanlık katına çıkarak makam odasının olduğu kapıya geldi ve Mustafa Helvacıoğlu’nu görmek istediklerini belirtti. Olumsuz yanıt alan grup bu kez meclis toplantı salonuna geçip beklemeye devam etti.


Bekleyiş sırasında gazetecilere açıklama yapan minibüsçüler araçlarının haksız yere bağlandığını belirterek şunları dedi. “Keşan Belediyesi bizim bütün araçlarımızı durdurdu. Araçlarımızı bağladı, plakalarımızı söktü.” . Bir başka minibüsçü ise “Belediye ruhsatlı araçlarımız var, daha önce iptal edilen mahkeme kararı var, Edirne İdare Mahkemesi de yardım adı altında belediye para alamaz diyerek olayı çözdü” diyerek “Borcumuz varsa belediye icraya versin o zaman bizi, ve bu cezaların süresi var, 6 ay bu beklenmedi.” dedi.


Aynı zamanda minibüsçüler kendilerine Paşayiğit ve İzzetiye minibüslerinin şehir içine girmeyeceği konusunda söz verildiğini ve bu söze uyulmadığını yönünde şikayetlerini de dile getirdi.

Canlı yayında tepkilerini salonda dile getiren minibüsçülerle görüşme yapmak üzere Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Polis Memuru İlyas Canki geldiler ancak bu görüşmelerden sonuç alınamadı. Grupla konuşmak üzere AK Partili Belediye Meclis üyesi Müslim Çekiç de salonda bulundu.

Grup salonda bulunduğu sırada Helvacıoğlu makam odasında bir açıklama yaparak kesilen cezaları ve yönetmeliği anlattı. Aynı zamanda da görüşmenin kalabalık halinde ve hep birlikte, olmayacağı, kooperatif yönetiminin katılımı ile bir görüşme yapmak istediğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu